Komenda Miejska Policji w PłockuPowiat PłockiPłock

Pijany weekend na drogach Płocka i powiatu

Podczas minionego weekendu płoccy policjanci zatrzymali aż dziesięciu kierujących pojazdami, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pomimo spożywanego wcześniej alkoholu. Stan trzeźwości u większości z zatrzymanych przekraczał ponad dwa promile alkoholu w organizmie a dwójka z nich doprowadziła do zdarzenia drogowego.

Wydawać by się mogło, że kierujący powinni doskonale zdawać sobie sprawę z konsekwencji jakie wynikają z jazdy pod wpływem alkoholu. Argumentem przesądzającym o powstrzymaniu się od jazdy po spożyciu alkoholu jest ogromne zagrożenie dla życia samych kierujących ale i  dla innych uczestników ruchu drogowego. Niestety pomimo wielu policyjnych apeli o rozwagę i odpowiedzialność są osoby, które ryzykują własne życie i innych.

Podczas minionego weeekendu policjanci zatrzymali na terenie miasta oraz powiatu płockiego aż dziesięciu kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pomimo wcześniej spożywanego alkoholu. Badanie stanu trzeźwości u zdecydowanej większości z nich, wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Gdyby nie stanowcze działania płockich funkcjonariuszy, którzy uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwym, aż strach pomyśleć do jakich tragedii mogłoby dojść na drodze.

O tym jak niebezpieczna jest jazda pod wpływem alkoholu przekonał się w sobotę, kierujący suzuki.  32- latek w Płocku na jeden z ulic nie zachował należytej ostrożności i uderzył w przydrożną latarnię. Na szczęście mężczyzna nie odniósł obrażeń ale jego stan trzeźwości budził poważne zastrzeżenia. Badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie ponadto okazało się, że płocczanin nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

O wielkim szczęściu może również mówić młoda kobieta, która w sobotę wieczorem na terenie gminy Bodzanów straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi i uderzyła w drzewo.  Z obrażeniami ciała nie zagrażającymi życiu, przewieziona została karetką pogotowia do szpitala.  24 – latka spożywała wcześniej alkohol a pomimo tego zdecydowała się wsiąść za kierownicę. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy a dalej o jej losie zdecyduje sąd.

Wszystkim zatrzymanym przez policjantów, nietrzeźwym kierującym grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności,  zakaz prowadzenia pojazdów oraz dotkliwa kara pieniężna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *