sobota, 9 grudnia 2023
Komenda Miejska Policji w PłockuPłock

Poszukiwany listem gończym zatrzymany. Usłyszał w płockiej komendzie 78 zarzutów

Dobra praca operacyjna policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą płockiej komendy oraz skuteczne działania „kryminalnych” doprowadziły do zatrzymania poszukiwanego listem gończym 33-latka oraz przedstawienia mu blisko 80 zarzutów dotyczących usiłowania oraz wyłudzeń kredytów na zakup towarów.

Przez ostatnich kilkanaście miesięcy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Płocku prowadzili intensywne czynności operacyjne w związku z wyłudzeniami kredytów na zakup towarów. Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że sprawcą kilkudziesięciu usiłowań oraz wyłudzeń jest 33-letni płocczanin. W trakcie czynności okazało się również, że mężczyzna poszukiwany jest listem gończym, a na swoim koncie ma już popełnione przestępstwa przeciwko mieniu.

Przez ostatnie dwa lata płocczanin ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, ale skuteczne działania płockich kryminalnych zakończyły jego ucieczkę przed wymierzoną przez sąd karą pozbawienia wolności. 33-latek wczoraj rano został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie miasta Płocka.

Zebrany przez policjantów obszerny materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie płocczaninowi aż 78 zarzutów dotyczących usiłowania oraz dokonywania wyłudzeń kredytów na zakup towarów. Jeszcze dzisiaj 33-latek trafi do zakładu karnego.

Postępowanie nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Płocku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *