Płock

Budimex z umową na budowę S7 Modlin- Czosnów

Budimex podpisał z Generalna Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie kontrakt na realizację trasy ekspresowej S7 na odcinku Modlin-Czosnów w województwie mazowieckim. Prace obejmą budowę drogi ekspresowej o długości ok. 10 km i 20 km dróg serwisowych.

materiały prasowe Budimex

Trzy pasy ruchu w każdą stronę

W ramach umowy Budimex, będzie odpowiedzialny za przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowę odcinka o długości 9,7 km drogi ekspresowej S7 o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu w każdą stronę.

To kolejne etapy inwestycji S7 woj. mazowieckiego. Nowa droga pozwoli mieszkańcom Warszawy i Trójmiasta na bezpieczne połączenie drogowe. Dziękuję naszym partnerom, że mimo epidemii angażują się mocno w inwestycje

– mówił podczas podpisania umowy Andrzej Adamczyk – Minister Infrastruktury.

Mamy do przebudowania obecny most i będzie to w sumie ponad 30 km dróg serwisowych i drogi głównej. Cały zespół jest gotowy, rozpoczynamy prace projektowe na które mamy najbliższe 10 miesięcy. Nasze doświadczenie i kompetencje zdobywane także na budowie A1 miedzy Tuszynem a Piotrkowem pozwalają myśleć z optymizmem skończymy realizację przed terminem kontraktowym. Wierzymy w to ponieważ współpraca z zamawiającym jest bardzo dobra, za co dziękujemy

– mówił Dariusz Blocher – Prezes Budimex.

Prace budowlane będą prowadzone pod ruchem samochodowym.

Będzie to budowa wymagająca ponieważ planujemy utrzymanie obu jezdni pod ruchem samochodów, ale okres od 2021 do 2023 roku będzie wymagał od kierowców z pewnością cierpliwości. Za czekające utrudnienia z góry przepraszamy

– dodawał Dariusz Blocher.

Modlin-Czosnów to trzeci odcinek prac w ramach dostosowania DK7 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Płońsk-Czosnów. Docelowo droga ekspresowa S7 będzie miała po 3 pasy ruchu w każdym kierunku. Wykonawca zajmie się m.in. poszerzeniem istniejącej drogi, budową węzłów i połączeń dla ruchu lokalnego między węzłami, budową mostów w ciągu przyszłej S7 oraz wiaduktów w ciągu i nad drogą ekspresową, a także rozbuduje dwa istniejące węzły drogowe: Modlin i Błonie. W ramach inwestycji powstaną także ekrany akustyczne i przejścia dla zwierząt.

Komfort podróżujących

Budimex zadba również o funkcjonalność infrastruktury nie tylko dla podróżujących samochodami. Most na Wiśle w Zakroczymiu zyska chodnik oraz ścieżkę rowerową Ponadto, powstanie m.in. miejsce obsługi podróżnych oraz tunele dla pieszych. Termin kontraktowy zakończenia prac to listopad 2023 roku, a wartość inwestycji to 486 827 545,00 zł netto.

Budowa S7 na odcinku Modlin-Czosnów to kolejny projekt z zakresu infrastruktury dróg realizowany przez Budimex. Budimex realizuje także odcinki S19 Via Carpatia w woj. podkarpackim, Trasy Kaszubskiej S6 w woj. pomorskim i Via Baltica S61 w woj. podlaskim. Spółka prowadzi obecnie również m.in. prace przy realizacji obwodnicy Wałbrzycha w województwie dolnośląskim. Ponadto, w kwietniu br. Budimex podpisał w maju 2020 także dwa kontrakty: na budowę drogi ekspresowej S5 w województwie kujawsko-pomorskim oraz S5 w województwie warmińsko-mazurskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *