niedziela, 3 grudnia 2023
Płock

Strażnicy miejscy testują samochód elektryczny

Przez dwa tygodnie płoccy strażnicy miejscy testować będą samochód elektryczny testować. Do testów posłuży im Renaut Kangoo w wersji 5-cio osobowej van.

Pomimo, że zgodnie z ustawą o elektromobilności i paliwach samorządy są zobowiązane do wymiany floty samochodów i posiadania 10 proc. pojazdów zeroemisyjnych dopiero od roku 2022,  podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu już teraz procesu testowania pojazdów elektrycznych. Pozyskanie samochodów elektrycznych jest również jednym z elementów polityki miasta w zakresie ochrony środowiska.

Chcemy przeanalizować, jakie są koszty i korzyści z użytkowania samochodu elektrycznego w codziennej służbie. W grę wchodzić będzie zakup lub wynajem długoterminowy. Wynajem brany jest pod uwagę ze względu na dynamiczny rozwój technologii napędów pojazdów elektrycznych oraz zwiększającej się stale ofercie rynkowej.

mówi Jolanta Głowacka rzecznik prasowy SM w Płocku

W lipcu w planach strażnicy mają również zamiar przez dwa tygodnie testować samochód elektryczny tylko, że marki Nissan eNV200 w wersji 5-o osobowej van.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *