sobota, 2 grudnia 2023
Komenda Miejska Policji w PłockuPowiat PłockiPłock

Areszt dla kierowcy ciągnika

Na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany mężczyzna, który podejrzany jest o spowodowanie wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Stare Proboszczewice. 48 – letni mieszkaniec powiatu płockiego kierując w stanie nietrzeźwości ciągnikiem rolniczym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem. 35 – latek z ciężkim obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Wczoraj sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec 48- latka tymczasowe aresztowanie.

W sobotę (30.05) dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Płocku otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty. Do wypadku doszło w miejscowości Stare Proboszczewice na skrzyżowaniu ul. Włoczewskiej z drogą nr 2903W. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że 47-letni mieszkaniec powiatu płockiego kierując ursusem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu, kierującemu kawasaki. 35-letni motocyklista z ciężkim obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Kierujący ciągnikiem miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Zebrany materiał dowodowy przez policjantów pozwolił prokuratorowi na wystąpienie z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 47- letniego kierującego ciągnikiem rolniczym. Wczoraj decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *