sobota, 9 grudnia 2023
Komenda Miejska Policji w PłockuPłock

Chcesz zadzwonić na Policję? Są nowe numery telefonów

Komenda Miejska Policji w Płocku i jej podległe posterunki policji, dołączyły do jednostek Policji w kraju, które już zmieniły numery telefonów. Aby dodzwonić się do jednostki Policji, zamiast numeru kierunkowego będzie trzeba wybrać wyróżnik MSWiA – 47.

Efektem uruchomienia wyróżnika jest kompleksowa zmiana sposobu wybierania oraz kierowania połączeń dla stacjonarnych telefonów resortowych w tym Policji, która ma krytyczne znaczenie dla obywateli, ale również dla samych policjantów i pracowników Policji.

Wyróżnik AB=47 należy traktować jako jednolity numer kierunkowy do sieci resortowej w skali całego kraju. Do tej pory każda jednostka Policji zapewniała kierowanie ruchu pomiędzy publiczną siecią telekomunikacyjną (PSTN) a siecią resortową we własnym zakresie, co powodowało, że numeracja każdego z województw odzwierciedlała publiczną numerację opartą o podział na 49 stref numeracyjnych. Zmianie ulegnie sposób wybierania numeru resortowego z sieci publicznych stacjonarnych i komórkowych.

Wszystkie aktualne dane teleadresowe znajdują się na stronie internetowej Komendy Miejskiej  Policji w Płocku oraz w aplikacji “Moja Komenda”.

UWAGA ! Ze względu na skalę przedsięwzięcia planowany jest 6 – miesięczny okres, podczas którego równolegle będą funkcjonowały dotychczas używane numery telefonów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *