poniedziałek, 11 grudnia 2023
Komenda Miejska Policji w PłockuPłock

Oszukiwali przy sprzedaży paliw, część usłyszała zarzuty i jest już w areszcie

Osiem osób w rękach policji. Wszyscy są podejrzani o oszustwa przy sprzedaży paliwa. Trzy osoby już usłyszały łącznie 7 zarzutów. Schwytany został mężczyzna, który był pomysłodawcą i organizatorem procederu przestępczego, 43-latek usłyszał 8 zarzutów związanych z oszustwami. Jak się okazało był on poszukiwany do odbycia kary. Wobec dwóch zatrzymanych zastosowano tymczasowy areszt na trzy miesiące, wobec pozostałych dozór policyjny.

Policjanci z wydziału dw. Z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalili składu grupy przestępczej trudniącej się oszustwami przy sprzedaży paliwa. Oszuści podawali się za pracowników firmy produkującej paliwo. W wyniku skutecznych działań funkcjonariusze na początku czerwca zatrzymali siedem osób mających związek ze sprawą. Trzy z nich, podejrzane o oszustwa usłyszały w Prokuraturze Rejonowej w Płocku łącznie 7 zarzutów. Wobec jednego z mężczyzn, tj. 43-latka z Płocka, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, wobec pozostałych dwóch dozór Policji. Podczas przeszukania mieszkań osób zatrzymanych funkcjonariusze, przy użyciu psa do wyszukiwania zapachów narkotyków, znaleźli także 177 tabletek o nieznanym działaniu oraz około 25 gram amfetaminy. Za posiadanie środków odurzających 43-latek oraz 44-latek również usłyszeli zarzuty. Dodatkowo w mieszkaniu jednego z zatrzymanych płoccy policjanci zabezpieczyli 11 dowodów osobistych, jeden z nich był podrobiony, reszta widniała jako utracone.

Płoccy kryminalni w wyniku dalszych czynności w sprawie namierzyli i zlokalizowali mężczyznę, który był organizatorem procederu przestępczego, związanego z oszustwami przy zakupie paliwa. Jak się okazało był on również poszukiwany, celem odbycia kary 3,5 roku za inne przestępstwa o podobnym charakterze. Policjanci 43-latka kierującego grupą zatrzymali na terenie Garwolina. Mężczyzna usłyszał na chwilę obecną łącznie 8 zarzutów dotyczących oszustw, sąd wydał nakaz tymczasowego aresztowania.

Podejrzanym w sprawie oszustw grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 8.

Płoccy policjanci nadal pracują nad sprawą. Obecnie trwają dalsze czynności, celem ustalenia osób pokrzywdzonych na terenie całego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *