PłockSport

Liga Mistrzów bez ORLEN Wisły Płock

Dzika Karta Ligi Mistrzów decyzją Komitetu Wykonawczego Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej trafiła do: Nantes, MOL-Pick Szeged, Celje Pivovarna Lasko, Meshkov Brest, Motor Zaporoże oraz Elverum.

Spełniliśmy wszystkie wymogi formalne, przedstawiliśmy kompleksowy plan i naszą strategię na ten sezon. Zdawaliśmy sobie jednak od początku sprawę, że decydującym i najważniejszym kryterium będą prawa telewizyjne i wpływy, jakie Federacja może osiągnąć z tego tytułu. Jest to jak najbardziej zrozumiałe i niestety na tę chwilę, nie wiadomo, kto pokaże w Polsce mecze Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych oraz jaką kwotę potencjalny nabywca będzie w stanie zapłacić. Domyślamy się i wnioskujemy, że Federacja zagrała „do pewnej piłki” i postawiła na kraje, w których ta kwestia jest już uregulowana i rozstrzygnięta

– mówi prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek.

W to miejsce ORLEN Wisła Płock będzie aplikowała do gry w nowym projekcie – EHF European League, która zastąpi dotychczasowy EHF Cup. W fazie grupowej tych rozgrywek wystąpią 24 drużyny, które zostaną podzielne na cztery grupy. Cztery najlepsze zespoły z każdej z nich awansują do fazy pucharowej Last16, gdzie drużyny z grupy A, zmierzą się z drużynami z grupy B, analogicznie C/D. EHF European League zwieńczy Final Four, do którego awansują cztery najlepsze zespoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *