czwartek, 28 września 2023
PłockSport

Z Kielc do Płocka

Do ORLEN Wisły Płock dołączy prawoskrzydłowy z SMS-u ZPRP Kielce. Osiemnastolatek podpisał z płockim klubem trzyletni kontrakt z możliwością przedłużenia o dwa sezony.

foto SPR Wisła Płock

Filip jest kolejnym graczem SMS-u ZPRP Kielce, który zasili ORLEN Wisłę Płock od przyszłego sezonu. Osiemastolatek gra na pozycji prawoskrzydłowego, a jego kontrakt z SPR Wisłą Płock będzie obowiązywał przez trzy sezony, z możliwością przedłużenia o kolejne dwa.

Michałowicz swoją karierę rozpoczął w SPR Chrobrym Głogów, a następnie w 2019 roku przeszedł do kieleckiego SMS-u. W obecnym sezonie, w pięciu meczach, odnotował on dziewiętnaście bramek. Filip już w dzieciństwie, wraz z drużyną, sięgnął po dwa brązowe medale Mistrzostw Polski oraz złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej. Ma on na swoim koncie również imponujący dobytek reprezentacyjny – zwycięstwo ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów dywizji B w Macedonii Północnej. Należy również wspomnieć, że nasz przyszły prawoskrzydłowy został wybrany do drużyny All Stars tego turnieju.

Filip jest młodym, zdolnym wychowankiem SPR Chrobrego Głogów o dobrych warunkach fizycznych. Ostatnie lata spędził w SMS-ie Kielce, a także występował w kadrze narodowej Polski. Mam nadzieję, że będzie się on szybko rozwijał i rywalizował z naszymi zawodnikami na prawym skrzydle –

powiedział dyrektor sportowy SPR Wisły Płock Adam Wiśniewski.

Wybrałem Wisłę, ponieważ jest to klub, który co roku walczy o najwyższe cele w Polsce oraz w europejskich pucharach. Gra w ORLEN Wiśle Płock to ogromne wyróżnienie. Moim celem jest doskonalenie swoich umiejętności i stawanie się coraz lepszym zawodnikiem oraz wygrywanie każdego meczu. Już nie mogę się doczekać debiutu w niebieskich barwach przy pełnej Orlen Arenie. Do zobaczenia wkrótce

– skomentował dołączenie do Nafciarzy Filip Michałowicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *