Ozdabianie pisanek, poezja Broniewskiego, a także Biegas – propozycje Muzeum Mazowieckiego na najbliższe dni

Koniec kwietnia w Muzeum Mazowieckim wyjątkowo atrakcyjny. Już jutro (22 kwietnia) placówka zaprasza na kurs ozdabiania pisanek w stylu ukraińskim.

W najbliższą niedzielę przypada prawosławna Wielkanoc. Z tej okazji Muzeum Mazowieckie organizuje zajęcia przygotowania pisanek metodą ukraińską. Bezpłatne zajęcia poprowadzi Tatiana Didkovska, rzemieślniczka, która pracowała w Muzeum Sztuk Pięknych w okolicach Żytomierza. Do sali edukacyjnej płockiego muzeum zapraszamy w piątek (22 kwietnia) o 15.30.

26 kwietnia Muzeum Mazowieckie proponuje spotkanie z profesorem Maciejem Tramerem. Pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach jest autorem książek “Brudnopis in blanco: rzecz o poezji Władysława Broniewskiego” oraz “Literatura i skandal na przykładzie okresu międzywojennego”. Wieczór poświęcony będzie twórczości wielkiego płocczanina.

Natomiast w czwartek 28 kwietnia w dawnej sali wystawowej muzeum przy Tumskiej 8, zostanie ponownie zaprezentowana, w nowej aranżacji, wystawa prac Bolesława Biegasa. Wernisaż rozpocznie się o 17.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *