Ponad 100 tysięcy sztuk papierosów i 33 kg tytoniu w mieszkaniu na osiedlu Łukasiewicza

Ponad 107 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów oraz 33 kg tytoniu nie trafiło na okoliczny rynek. Wszystko za sprawą działań policjantów operacyjnych z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą płockiej komendy. Właściciel towaru bez polskich znaków akcyzy usłyszał zarzuty, za które grozi mu wysoka grzywna i kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą płockiej komendy ustalili, że mieszkaniec osiedla Łukasiewicza może mieć związek z przestępczością skarbową. Ich ustalenia kolejny raz okazały się trafne.

W mieszkaniu 59-latka policjanci znaleźli kartony z zawartością papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz kilkadziesiąt sztuk pół kilogramowych woreczków z krajanką tytoniową. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 107 tysięcy sztuk papierosów oraz 33 kg krajanki tytoniowej. Towar te nie posiadał polskich znaków akcyzy.

mówi podkom. Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

Jak ustalili policjanci nielegalne papierosy i krajanka tytoniowa miały trafić na okoliczny rynek. Właściciel towaru usłyszał zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. 59-latek swym działaniem uszczupliłby dochody Skarbu Państwa na kwotę ok. 130 000 złotych.

Płocczaninowi grozi wysoka grzywna i kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *