wtorek, 3 października 2023
Komenda Miejska Policji w Płocku

Za jazdę ponad 200 km/h zapłacił 2500 zł

Grupa SPEED to specjalna grupa policjantów ruchu drogowego, której zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Podniesienie bezpieczeństwa na drogach województwa, to priorytet mazowieckich policjantów. Do tego celu funkcjonariusze “drogówki” wykorzystują nowoczesne radiowozy i skutecznie studzą zapędy kierowców, którzy nie stosują się obowiązujących przepisów. Tak też było w minionym tygodniu.

Cechą charakterystyczną patroli SPEED jest dynamiczna kontrola prędkości z pominięciem granic administracyjnych własnych jednostek. Patrole SPEED mogą pojawić się na każdej drodze na Mazowszu. Policjanci z grupy SPEED to doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego z 12 jednostek garnizonu mazowieckiego, mający do dyspozycji radiowozy wyposażone w system rejestracji wykroczeń drogowych. Wykorzystują również ręczne mierniki prędkości z rejestracją obrazu do zwalczania agresywnych zachowania na drodze, które powodują śmiertelne zagrożenie nie tylko dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, ale również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1089 wykroczeń na drogach garnizonu mazowieckiego, 885 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 17 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 959 mandatów, a w 22 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń.

Mundurowi zatrzymali 10 praw jazdy oraz 38 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również jednego pijanego kierowcę i jednego, który kierował pomimo orzeczonego zakazu.

O skuteczności działania grupy SPEED przekonał się 27-letni kierujący fordem w Głuchowie w powiecie grójeckim na trasie S7, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 99 km/h. Jechał z prędkością 219 km/h gdzie dopuszczalne było 120 km/h. Kierującego ukarano mandatem w wysokości 2500 zł i 10 pkt. karnych

KWP w Radomiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *