wtorek, 3 października 2023
Płock

Pospieszna linia C zmienia trasę

Wraz z początkiem kwietnia Komunikacja Miejska uruchomiła linię pośpieszną C na trasie łączącej osiedla Góry – Ciechomice – Podolszyce. W okresie trzech miesięcy od uruchomienia połączenia trwają testy dotyczące liczby pasażerów, trasy, optymalizacji godzin poszczególnych kursów i komunikacji z innymi liniami autobusowymi. Po miesiącu funkcjonowania są pierwsze wnioski.  Od 30 kwietnia 2022 r. planowana jest zmiana trasy i rozkładu jazdy. To odpowiedź  na opinie i uwagi pasażerów.

Obecnie autobusy linii C kursują z pętli na ul. Kutnowskiej przez przystanki Góry, Przyszkolna, Łącka, Semestralna i Browarna, następnie jadą Trasą ks. Popiełuszki na Podolszyce. Tam zatrzymują się na przystankach Armii Krajowej, Czwartaków i na pętli Podolszyce. Powrót odbywał się tą samą trasą. Kursy linii C są wykonywane od poniedziałku do soboty. Dotychczasowy rozkład jazdy uwzględniał poranny i popołudniowy szczyt komunikacyjny, a także m.in. godziny zmian pracowników dojeżdżających na ulicę Browarną oraz potrzeby uczniów szkoły im. Leokadii Bergerowej i osób odwiedzających centra handlowe.

Zmiany w kursowaniu linii C od 30 kwietnia będą polegać na:

– Zmianie trasy – autobus będzie wjeżdżać na pętlę autobusową w Tokarach, o co prosiła m.in. Rada Osiedla Pradolina Wisły, co ma się przyczynić do większego obłożenia pasażerów i umożliwić mieszkańcom osiedla korzystanie z nowej linii.

Po prawie już miesiącu funkcjonowania testy pokazały, że niestety frekwencja jest bardzo niska. Podczas jednego przejazdu w dni powszednie korzystało średnio od 2 do 7 pasażerów. W ciągu całego dnia z linii skorzystało od 49 do 85 osób podczas ośmiu kursów w kierunku Gór i siedmiu kursów w kierunku Podolszyc. W sobotę niestety frekwencja jest jeszcze niższa –  od 11 do 22 osób w ciągu wszystkich sześciu kursów.

– Nowych kursach – odpowiedzią na niską frekwencję są zmiany wprowadzone w oparciu o zgłaszane oczekiwania mieszkańców. W dni robocze przybędzie kurs o godzinie 6:28 z Podolszyc i kurs o godzinie 21:28 oraz powrotne kursy z pętli przy ul. Kutnowskiej o godzinie 7:02, 8:13 oraz 21:06 i 22:07.

– Korekcie rozkładu jazdy – godziny innych kursów ulegną korekcie. W sobotę przybędą dwa kursy o godzinie 16:09 z pętli przy ul. Kutnowskiej oraz 10:24 z Podolszyc. Linia od 30.04 będzie lepiej skomunikowana z linią nr 7 w Ciechomicach.

Linia C będzie dalej monitorowana pod względem liczby pasażerów. Prosimy o przekazywanie swoich uwag i spostrzeżeń pod adresem transport.publiczny@plock.eu 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *