niedziela, 24 września 2023
Płock

Kierunek lekarski w Płocku – Mazowiecka Uczelnia Publiczna wysłała stosowne dokumenty

Prof. Maciej Słodki, Rektor Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku podpisał i wysłał do Ministerstwa Edukacji i Nauki komplet dokumentów w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie jednolitych studiów magisterskich na kierunku lekarskim.

Wniosek, liczący łącznie ponad dwa tysiące stron, a także dziesiątki zdjęć i projektów, przygotował zespół pod przewodnictwem dr hab. Marioli Głowackiej, prof. Uczelni, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu.

W wymaganym wykazie dokumentów znalazły się m.in.: koncepcja kształcenia, program studiów, wsparcie studentów oraz bazy dydaktycznej, oświadczenia kadry naukowej (53 osoby) oraz kadry lekarskiej (113 osób). W dokumentacji załączony został także projekt rozbudowania Collegium Medicum.

Ministerstwo Edukacji i Nauki ma miesiąc na rozpatrzenie wniosku, po czym przekaże go do Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Natomiast PKA ma 3 miesiące na zaopiniowane wniosku. Decyzja w sprawie utworzenia kierunku lekarskiego w Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku zapadnie jesienią. Jeżeli będzie ona pozytywna ok. 60 studentów medycyny rozpocznie premierowy rok akademicki w październiku 2023 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *