wtorek, 28 maja 2024
Płock

Kolizje, śmiertelny wypadek, pijani kierowcy – długi majowy weekend na drogach

Dobiegł końca długi majowy weekend. Dla płockich funkcjonariuszy był to czas wytężonej pracy, której głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. Na drogach regionu płockiego doszło do ponad 20 kolizji i jednego wypadku, w którym zginął 33-letni pasażer. Na drogach ujawniano aż 8 nietrzeźwych kierowców.

Za nami długi majowy weekend. W ciągu tych kilku dni płoccy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych. Liczne policyjne kontrole, które były prowadzone na drogach miały główny cel – aby wszyscy zmotoryzowani, którzy wybierali się w podróż, wrócili z niej bezpiecznie, cało i zdrowo.

Od piątku do wtorku na drogach regionu płockiego doszło do ponad 20 kolizji. Niestety w niedzielny wieczór w miejscowości Świerczynek doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Jak wstępnie ustalili policjanci, 23-letni kierujący samochodem marki BMW z niewyjaśnionych na tę chwilę przyczyn, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 33-letni pasażer. Kierujący osobówką i pasażer z obrażeniami ciała przewiezieni zostali do szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 23-letni kierowca bmw miał ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny tego tragicznego zdarzenia.  

Na ulicach miasta oraz drogach powiatu płockiego ujawiono 8 nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista zatrzymany do kontroli drogowej w Krajkowie, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *