wtorek, 3 października 2023
ORLEN S.A.Płock

Bezpłatne kursy obrony cywilnej

„Zachowanie w sytuacji współczesnego zagrożenia” to temat bezpłatnych szkoleń, w których będą mogli wziąć udział chętni płocczanie od 12 maja do 30 czerwca. PKN ORLEN w ramach projektu „ORLEN Dla Płocka. Solidarni z Ukrainą” sfinansuje szkolenia z zakresu obrony cywilnej. Przewidywana  ilość uczestników na każdym spotkaniu to 200 osób.

Obecna sytuacja na Ukrainie budzi niepokój wśród Polek i Polaków. Wychodząc naprzeciw potrzebom przygotowania się do sytuacji zagrożenia, PKN ORLEN  proponuje płocczanom udział w bezpłatnych zajęciach z obrony cywilnej.

W ramach projektu odbędzie się 5 spotkań dla mieszkańców Płocka, które będą organizowane w godzinach popołudniowych (16.00 – 20.00). Program zajęć z obrony cywilnej będzie obejmował takie zagadnienia jak: reakcja na bezpośrednie niebezpieczeństwo ze strony zagrożenia militarnego i niemilitarnego, współpraca i samopomoc, ewakuacja (planowa i samoewakuacja) oraz schrony i tymczasowe miejsca schronienia.

Ponadto uczestnicy dowiedzą się, jak funkcjonować w sytuacji kryzysowej czyli o: gromadzeniu i gospodarowaniu zasobami, współdziałanie z właściwymi służbami i strażami, bezpieczeństwie psychicznym oraz o komunikatach ostrzegawczych, znakach informacyjnych i sygnałach alarmowych.

W ramach projektu odbędzie się 5 spotkań dla mieszkańców Płocka, w dniach: 12 maja, 02, 09, 23 i 30 czerwca 2022r. Szkolenia będą organizowane w godzinach popołudniowych (16.00 – 20.00) w wyznaczonych terminach.

Zapisy na poszczególne zajęcia prowadzone będą w dniach 4 – 5 maja 2022 r., a więcej informacji można uzyskać na stronie: https://www.centrumedukacji.pl/PL/rozwojowe/otwarte/Strony/Solidarni-z-Ukrain%C4%85.aspx

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *