Płock

Pijany za kierownicą ciężarówki

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca ciężarówki, który planował wjechać na teren jednej z płockich firm. 47-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Niestety, nie on jedyny zdecydował się wsiąść za kierownicę pomimo spożywanego wcześniej alkoholu.

 Podczas minionej doby na drogach regionu płockiego wyeliminowanych z ruchu zostało trzech nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich zatrzymany został do kontroli drogowej w Sikorzu. Kierujący fiatem miał blisko promil alkoholu w organizmie. Mundurowi z posterunku w Brudzeniu Dużym zatrzymali 47-latkowi prawo jazdy, a dalej o jego losie będzie decydował sąd.

Kolejny kierowca z promilami zatrzymany został do policyjnej kontroli w Nowym Gulczewie. 28-latek siedzący za kierownicą hyundaia miał dwa promile alkoholu w organizmie.

Ostatni z nietrzeźwych kierowców zatrzymany został na ul. Otolińskiej w Płocku. Policjanci wezwani zostali na interwencję przed jedną z płockich firm, po tym jak pracownicy ochrony mieli podejrzenia, że kierowca ciężarowego volvo jest nietrzeźwy. Ich podejrzenia były trafne. 48-letni obywatel Bośni miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

Policjanci przypominają i apelują: za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat, wysoka kara finansowa oraz zakaz prowadzenia pojazdów, ale przede wszystkim możesz odebrać komuś życie! Zatem podejmuj na drodze WŁAŚCIWE DECYZJE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *