Płock

Seniorka z Płocka padła ofiarą oszustów

81-latka wyrzuciła przez okno swojego mieszkania, torbę z zwartością zgromadzonych przez lata oszczędności. Pieniądze miały być zabezpieczone przez rzekomego funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Niestety to była zorganizowana akcja oszustów.

Wczoraj przed godz. 23. policjanci wezwani zostali na interwencję do jednego z płockich mieszkań. W rozmowie ze zgłaszającą funkcjonariusze ustali, że na telefon stacjonarny seniorki zadzwoniła kobieta przedstawiająca się za pracownika poczty. W rozmowie poprosiła 81-latkę o podanie jej dokładnego adresu zamieszkania, ponieważ skierowana została do niej korespondencja z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i banku. Płocczanka bez zastanowienia podała swój dokładny adres zamieszkania.

Po kilkunastu minutach na telefon stacjonarny seniorki zadzwonił mężczyzna przedstawiający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. W rozmowie przekazał kobiecie, że jej mieszkanie jest pod obserwacją gangu i jej pieniądze są zagrożone. Polecił seniorce, aby zebrała wszystkie posiadane w mieszkaniu pieniądze i spakowała je do torby, po czym wyrzuciła ją przez okno. Zapewniał, że to policyjna akcja a pieniądze będą odpowiednio zabezpieczone i zostaną jej szybko zwrócone.  

Nie wiele myśląc seniorka zebrała wszystkie oszczędności jakie posiadała w domu i spakowała je do reklamówki. Torbę z zwartością kilku tysięcy złotych i kilku tysięcy dolarów, wyrzuciła zgodnie ze wskazówkami rzekomego funkcjonariusza przez okno.

81-latka nie widziała kto zabiera pieniądze. Kiedy zorientowała się, żeby padła ofiarą oszustów skontaktowała się z Policją.

Po raz kolejny przypominamy i ostrzegamy:

– policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy i  nie dzwonią z takim żądaniem;

– policjanci nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych działaniach. W przypadku odebrania takiego telefonu możesz być pewien, że dzwoni oszust;

– nigdy na czyjeś zlecenie nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku, nie zaciągaj kredytów i nie ujawniaj swoich danych osobowych, numerów PIN, czy haseł;

– po rozmowie natychmiast zadzwoń do kogoś bliskiego i opowiedz o zdarzeniu;

– o zdarzeniu poinformuj Policję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *