niedziela, 24 września 2023
Płock

Lech Polish Hip-Hop Festival 2k22 z największym ogłoszeniem w historii

Zapowiadana rewolucja stała się faktem. Lech Polish Hip-Hop Festival i Lech Polish Hip-Hop Music Awards odbędą się w sierpniu w Płocku, tworząc tym samym prawdziwe święto hip-hopu. Ale to nie wszystko — po ujawnieniu kluczowych informacji, nadszedł czas na pierwsze ogłoszenia. Tak wielkiej liczby artystów w jednej zapowiedzi jeszcze nie zaprezentowano.

materiały prasowe

Pogoda za oknem jest coraz lepsza, jednak Lech Polish Hip-Hop Festival jeszcze mocniej podnosi temperaturę. Z ogromną radością wracamy po wymuszonej przerwie. Intensywnie pracowaliśmy, tworząc w ubiegłym roku m.in. Lech Polish Hip-Hop Music Awards, natomiast teraz nadszedł czas by scentralizować dwa wyjątkowe wydarzenia, których wspólnym mianownikiem będzie Płock.

W ciągu aż czterech dni (11-14 sierpnia 2022 r.) wszyscy uczestnicy mogą spodziewać się wyjątkowych wrażeń, a zapewnią je m.in. zaproszeni artyści, którzy stworzą niezapomniane show, o którym będzie mówiło się latami. Gotowi?

Ponad 30 artystów w pierwszej odsłonie

Jak to zwykle w przypadku płockiego festiwalu bywa, wśród zaproszonych artystów są nie tylko największe gwiazdy polskiej sceny hip-hopowej, ale również ci, którzy wkrótce będą okupowali najwyższe miejsca na listach przebojów. Dodatkowo niektórzy z nich wystąpią w nietypowych konfiguracjach, których próżno szukać gdzie indziej. Na tym polega wyjątkowość Lech Polish Hip-Hop Festival – na wielu scenach spotykają się największe tuzy, jak i ci, którzy będą wyznaczali trendy za kilka lat, a to właśnie w Płocku rozpocznie się ich wielka kariera. Część kart odsłaniamy już teraz.

Niezwykle atrakcyjnie zapowiada się koncert duetu PRO8L3M . Artyści przygotowali coś, co jeszcze lepiej pozwoli poczuć klimat mixtape’ów spod szyldu “Art Brut”, na których rap łączył się z samplami popowych szlagierów lat 80.

Nie możemy zapomnieć też o legendach rodzimej sceny, które mają swoją rzeszę fanów i są gwarantem dobrych występów. Wiemy to doskonale, ponieważ od wielu lat grają niezapomniane koncerty podczas płockiej imprezy. Sokół , KęKę , Dwa Sławy i Ero JWP to najwyższa jakość w polskim rapie.

Młodzi, gniewni, utalentowani. To oni teraz okupują pierwsze miejsca w serwisach streamingowych i listach sprzedaży. Kto taki? OKI , Young Igi , Hodak , PlanBe , Dziarma i CatchUp . Ale to nie wszyscy! Razem z nimi zagrają Zdechły Osa , Barto Katt , Feno , Lipa , Jeden i Jacuś.

Kluczowe będą również występy tych, którzy w tym roku już wydali albo dopiero wydadzą swoje nowe płyty. Wśród tych, od których będzie można posłuchać nowości, są m.in. Paluch , Kabe , TUZZA , Małpa , Łajzol oraz Kukon , których albumy były i są jednymi z najbardziej wyczekiwanych w tym roku. Jest to gwarancja dobrej i nowej muzyki.

To wszystko? Nie! Z nieskrywaną przyjemnością informujemy, że przed płocką publicznością zagrają jeszcze m.in. Guzior , Kaz Bałagane , Sarius , Słoń , Miły ATZ , Joda, Avi i Louis Villain, JETLAGZ, Gruby Mielzky, Spółka ZOO (czyli Berson, Frosti, Włodar i Mario)

Pełna lista artystów po pierwszym ogłoszeniu przedstawia się następująco: OKI Kukon Hodak Catchup Miły ATZ Dwa Sławy Gruby Mielzky PRO8L8M Sokół Ero JWP Łajzol JETLAGZ Dziarma Young Igi Zdechły Osa BARTO KATT Avi x Louis Villain Kaz Bałagane Sarius Małpa PlanBe TUZZA Spółka ZOO [Frosti, Berson, Włodar, Mario] Feno Paluch KęKę Słoń Jeden Jacuś Lipa Joda Guzior Kabe

Wyjątkowe wydarzenie w kraju

Wnioski po ostatniej edycji Polish Hip-Hop Festival były dla nas jasne — wydłużamy imprezę o jeden dzień. Dlatego w tym roku event na plaży zacznie się już czwartkowego popołudnia i potrwa do sobotniej nocy. Dodatkowo w niedzielę, w Orlen Arenie, odbędzie się koncertowa uczta czyli Gala Lech Polish Hip-Hop Music Awards z występami znanych artystów w niecodziennych aranżacjach i wyjątkowej oprawie multimedialnej. Jesteśmy przekonani, że weekend 11-14 sierpnia 2022 roku będzie najgorętszym i najbardziej hip-hopowym weekendem w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *