niedziela, 24 września 2023
Powiat Płocki

Ruszy największa tegoroczna inwestycja gminna

Gmina Radzanowo wyłoniła wykonawcę rozbudowy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rogozinie o segment przedszkolny. Do postępowania przetargowego przystąpiło dwóch oferentów. Firma Climatic (gm. Małachowice)  oraz BOX PLAY. Za wykonanie inwestycji, Climatic zaproponował kwotę nieco ponad 9 mln zł. Korzystniejszą ofertę (6,5 mln zł) złożyła firma z Zdworza (gm. Łąck), BOX PLAY i to jej propozycja została w przetargu wybrana.

Zadanie zostanie zrealizowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. W pierwszej kolejności, na podstawie założeń funkcjonalno-użytkowych, powstanie koncepcja projektowa, która będzie uzgadniana i opracowywana z gminą. Efektem będzie dokumentacja projektowa. Po uzyskaniu wszelkich zgód i pozwoleń, ruszą kompleksowe roboty budowlane. W nowym budynku przedszkola powstaną klimatyzowane sale dydaktyczne dla ponad 100 dzieci, z całym niezbędnym zapleczem, infrastrukturą techniczną i wyposażeniem. Przedszkole zostanie połączone z istniejącym budynkiem szkoły.

Niedobór miejsc w placówkach przedszkolnych, to problem, z którym boryka się wiele samorządów. Rogozino to miejscowość, która ciągle się rozwija. Wprowadza się tu wiele młodych małżeństw z dziećmi. Odpowiedzią naszej gminy jest zapowiadana budowa przedszkola.

– mówi Piotr Jakubowski wójt gminy Radzanowo

Gmina pozyskała na tą inwestycję dofinansowanie w kwocie 2,3 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład oraz 1 mln zł z Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.

Z kolei mniejsze inwestycje, niezwykle ważne dla Mieszkańców będą realizowane m.in. z kolejnej edycji Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw 2022. Montaż lamp solarnych w miejscowości Męczenino i Śniegocin, remont świetlicy wiejskiej w Ciółkówku i wyposażenie świetlicy w Radzanowie – Dębnikach to zadania, na które gmina pozyskała dofinansowanie w ramach corocznego programu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Zadania te wzmacniamy jednocześnie wkładem własnym, gdyż gwarantują rozwój w każdej gminnej miejscowości

– dodaje wójt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *