wtorek, 3 października 2023
Powiat Płocki

Kolejny pijany kierowca

20-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec powiatu płockiego ujęty został przez świadka, który odebrał mu kluczyki od pojazdu kiedy ten zaparkował auto przed posesją swojej dziewczyny, która towarzyszyła mu w nocnej podróży. Niestety nie był on jedynym kierowcą, który z promilami w organizmie postanowił wsiąść za kierownicę.

Do ujęcia obywatelskiego nietrzeźwego kierowcy doszło w niedzielę nad ranem. Świadek na widok alfy, której kierowca ma problemy z utrzymanie prostoliniowego toru jazdy zadzwonił na numer alarmowy. Kiedy kierujący osobówką zaparkował przed jedną z posesji na terenie gminy Stara Biała, świadek natychmiast podbiegł do auta, a kiedy poczuł od kierowcy woń alkoholu odebrał mu kluczyki.

Po przyjeździe na miejsce patrolu policji okazało się, że pojazdem podróżował 20-letni mieszkaniec powiatu płockiego, który odwoził swoją partnerkę do domu. Kierujący miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy zatrzymali kierującemu uprawnienia do kierowania pojazdami. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, 20-latek będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.  

To kolejna sytuacja kiedy świadkowie reagują na widok nietrzeźwych za “kółkiem”. Jest to dowód na to, że mieszkańcy regionu płockiego nie dają przyzwolenia na tego typu zachowania na drodze!  

A jak się okazuje na drogach regionu płockiego nie brakuje kierowców z promilami za kierownicą. Podczas minionego weekendu policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych trzech nietrzeźwych kierowców. Niechlubny rekordzista miał w organizmie ponad trzy promile alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *