Płock

Marta zaprasza na urodziny. W sobotę kończy 92 lata

Aligatorzyca Marta już w najbliższą sobotę świętować będzie swoje 82 urodziny. Będzie tort, mnóstwo atrakcji, nie może zabraknąć Was.

Marta jest najstarszym zwierzęciem w europejskich ogrodach zoologicznych. Urodziła się w 1930 roku na fermie krokodyli na Florydzie w USA. Do ZOO w Płocku przybyła 19 sierpnia 1960 roku razem z samcem Pedro. Marta i Pedro zostały zakupione przez Polaka mieszkającego na stałe w USA inż. Tadeusza Wągrowskiego w odpowiedzi na “Akcję Krokodyl”. Polegała ona na wysyłce książek od mieszkańców Płocka dla Polonii argentyńskiej, w zamian za zwierzęta dla płockiego ZOO. Latem 1970 r. Marta zasłynęła jako gwiazda filmowa grając rolę krokodyla Hermana w kultowym filmie Andrzeja Kondratiuka “Hydrozagadka”.

Już w najbliższą sobotę, 21 maja świętować będzie swoje 92 urodziny. Zaplanowano pokazowe karmienie Marty, wielki urodzinowy tort w kształcie krokodyla, quiz z nagrodami, a także malowanie buzi. Urodzinowa impreza rozpocznie się w płockim ZOO o 11.00 potrwa do 13.00. Każdy będzie mógł zaśpiewać Marcie – 200 lat!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *