Sport

Iga Świątek i Carlos Alcaraz to młode gwiazdy tenisa – czy warto stawiać na takich zawodników?

Praktycznie w każdym sporcie można znaleźć grupę wyjątkowo młodych zawodników, którzy osiągają ponadprzeciętne wyniki. Natomiast rzadko kiedy zdarza się, żeby tak młodzi zawodnicy zaczęli dominować nad bardziej doświadczonymi rywalami. Jednak tak właśnie wyglądają obecne realia w świecie tenisa. Iga Świątek i Carlos Alcaraz już teraz zyskali miano gwiazd światowego tenisa i to pomimo swojego młodego wieku. Czy to właśnie oni napiszą przyszłą historię tej dyscypliny? Czy warto stawiać na młodych tenisistów?

Iga Świątek w wieku 20 lat stanęła na szczycie kobiecego tenisa!

Jeszcze kilka lat temu Iga Świątek uchodziła za jedną z wielu utalentowanych juniorek. Niewielu ekspertów wróżyło jednak Polce aż tak udaną karierę. Niemniej młoda tenisistka zaczęła stopniowo pokonywać kolejne stopnie na drodze do TOP 10. To zaś sprawiło, że Iga już jako 19-latka stała się tenisistką ze światowego topu.

Najlepsze miało jednak dopiero nadejść. Na początku 2022 roku swoją decyzję o zakończeniu kariery ogłosiła Ashleigh Barty, czyli dotychczasowa liderka rankingu WTA. Tuż przed tym wydarzeniem Iga Świątek po serii świetnych spotkań stała się wiceliderka tego rankingu. W efekcie decyzja Australijki sprawiła, że młoda Polka stanęła na samym szczycie kobiecego tenisa!

Carlos Alcaraz – czy jego triumfy są narodzinami nowej gwiazdy?

Przez lata świat męskiego tenisa był zdominowany przez tzw. Wielką Trójkę, czyli Rogera Federera, Rafaela Nadala i Novaka Djokovica. Jednak ostatnie miesiące mogą być zapowiedzią narodzin nowej gwiazdy, która ma szansę stać się przyszłością tej dyscypliny.

Młody Carlos Alcaraz w wieku zaledwie 19 lat wygrał dwa turnieje ATP rangi Masters. Szczególnie imponujący był jego triumf podczas turnieju w Madrycie. W trzech ostatnich meczach tego turnieju Alcaraz pokonał: Nadala, Djokovica i Zverewa. Byli to trzej najwyżej rozstawieni zawodnicy, co tylko pokazuje, jak świetnie zaprezentował się młody Hiszpan. Nic więc dziwnego, że to Alcaraz jest jednym z faworytów do wygrania nadchodzącego turnieju wielkoszlemowego Roland Garros. Typy na tenisowe mecze z udziałem Alcaraza są coraz częściej kierowane właśnie w stronę młodego Hiszpana.

Młodość czy doświadczenie? Czy stawiać na młodych zawodników?

Doświadczeni gracze mają swoje własne recepty na to, jak obstawiać tenis. Trzeba jednak przyznać, że ostatnie lata jedynie dowodzą słuszności typowania na młodych zawodników. Wystarczy choćby przypomnieć sobie ubiegłoroczny turniej wielkoszlemowy WTA US Open 2021. Żadna z faworytek nie dotarła do finału tych rozgrywek. Zamiast tego naprzeciwko siebie stanęły dwie młode tenisistki – 18-letnia Emma Raducanu i 19-letnia Leylah Fernandez.

Nie ulega więc wątpliwości, że najbliższe lata w świecie tenisa będą należeć właśnie do młodego pokolenia. Z tego względu typerzy powinni zwracać szczególną uwagę na młodych i ambitnych tenisistów, którzy mogą napsuć krwi swoim bardziej doświadczonym rywalom!

Udział‌ ‌w‌ ‌nielegalnych‌ ‌grach‌ ‌hazardowych‌ ‌jest‌ ‌karany.‌ ‌STS‌ ‌S.A.‌ ‌(dawniej‌ ‌Star-Typ‌ ‌Sport‌ ‌Zakłady‌ ‌Wzajemne‌ ‌Spółka‌ ‌z‌ ‌o.o.)‌ ‌posiada‌ ‌zezwolenie‌ ‌wydane‌ ‌przez‌ ‌Ministra‌ ‌ds.‌ ‌Finansów‌ ‌Publicznych‌ ‌na‌ ‌urządzanie‌ ‌zakładów‌ ‌wzajemnych.‌ ‌Hazard‌ ‌związany‌ ‌jest‌ ‌z‌ ‌ryzykiem.‌

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *