niedziela, 10 grudnia 2023
Płock

Wprowadzali narkotyki do obrotu. Jeden z nich został zatrzymany na lotnisku w Gdańsku

To była kolejna skuteczna akcja policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy. Funkcjonariusze na lotnisku w Gdańsku wspólnie z funkcjonariuszami z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku zatrzymali 31-latka podejrzanego o wprowadzanie do obrotu narkotyków. Mężczyzna zdążył przylecieć do kraju po wizycie w Norwegii. Jego wspólnik od „lewych” interesów również został zatrzymany. Podejrzani o wprowadzanie do obrotu narkotyków, decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

W minionym tygodniu policjanci operacyjni z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy wyruszyli do Gdańska, aby na lotnisku zatrzymać przylatującego z Norwegii 31-latka. Funkcjonariusze mieli już ustalenia, że mężczyzna ten podejrzewany jest o udział w obrocie narkotykami na terenie regionu płockiego. Na lotnisku w Gdańsku wspólnie z funkcjonariuszami z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku zatrzymali 31-latka. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony widokiem policjantów.

Po tym zatrzymaniu, w miejscowości Brwilno Dolne policjanci operacyjni zatrzymali podróżującego skodą 25-latka. Mężczyzna ten współpracował w obrocie narkotykami z zatrzymanym na lotnisku 31-latkiem. Podróżujący z nim kolega miał przy sobie narkotyki, za co tuż po zatrzymaniu usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Podejrzany 31-latek i jego młodszy wspólnik na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego usłyszeli zarzut wprowadzania do obrotu narkotyków. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *