ORLEN S.A.Płock

Rusza kolejna edycja programu „Zdrowie dla Płocka”

Fundacja ORLEN rozpoczyna nabór do trzeciej edycji programu „Zdrowie dla Płocka”, którego celem jest promocja profilaktyki zdrowotnej. Fundacja przeznaczy 300 tys. złotych na organizację m.in. zajęć sportowych, warsztatów z zakresu zdrowego odżywiania oraz szkoleń dotyczących zapobiegania zachorowaniom. O darowiznę mogą wnioskować organizacje z Płocka oraz powiatów: płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego. Wnios​​ki można składać do 30 września poprzez formularz on-line dostępny na stronie Fundacji ORLEN.

„Zdrowie dla Płocka” to program skierowany do organizacji pozarządowych i instytucji samorządowych działających na terenie Płocka oraz powiatów sąsiadujących. Mogą to być na przykład szkoły, przedszkola, biblioteki publiczne, domy kultury, jednostki ochotniczej straż pożarnej, koła gospodyń wiejskich, kluby sportowe czy też parafie. Wnioskodawcy mogą starać się o darowiznę wysokości nawet 20 tys. złotych.

W ubiegłorocznej, drugiej edycji programu „Zdrowie dla Płocka”, Fundacja ORLEN otrzymała ponad 60 proc. wniosków więcej niż w roku 2020. Pokazało to jak dużym zainteresowaniem cieszą się działania z zakresu profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców Płocka i sąsiednich powiatów. Przekonani jesteśmy, że kontynuacja tej inicjatywy, przyczyni się do jeszcze większej aktywizacji lokalnych społeczności oraz zwiększenia ich świadomości na temat profilaktyki zdrowotnej. Darowizny o łącznej wartości 300 tys. złotych otrzymają te organizację, które najlepiej określą potrzeby lokalnej społeczności i trafnie na nie odpowiedzą

– mówi Agata Górnicka, Dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem w PKN ORLEN.

W 2020 roku w ramach programu „Zdrowie dla Płocka” darowizny otrzymały 23 organizacje. Wśród nich znalazła się na przykład inicjatywa Gminnej Biblioteki Publicznej w Mochowie pod nazwą „Żyj aktywnie i zdrowo”. W ramach projektu zorganizowano zajęcia sportowe dla kobiet. Dzięki ćwiczeniom uczestniczki kształtują prawidłową postawę ciała oraz poprawiają koordynację ruchową. Nie zapomniano również o najmłodszych, dla których przygotowano zajęcia z rytmiki.

Dzięki środkom pozyskanym w ramach programu „Zdrowie dla Płocka” realizujemy projekt „Żyj aktywnie i zdrowo”, którego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci oraz dorosłych. Do tej pory przeprowadziliśmy 11 godzin zajęć ruchowych dla najmłodszych. „Żyj aktywnie i zdrowo” to także działania skierowane dla dorosłych mieszkańców naszej gminy. W ramach dofinansowania zakupiliśmy 20 mat do ćwiczeń oraz zaprosiliśmy 20 kobiet do uczestnictwa w zajęciach jogi. Panie dzięki ćwiczeniom kształtują prawidłową postawę ciała oraz poprawiają koordynację ruchową

– mówi Agnieszka Kalkowska, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Mochowie.

„Zdrowie dla Płocka” to jedno z działań realizowanych przez PKN ORLEN w ramach „Programu kompleksowej profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów oraz chorób układu oddechowego mieszkańców Płocka i powiatu płockiego”. Na realizację programu w ciągu pięciu lat PKN ORLEN przeznaczy łącznie 10 mln zł. Wyniki naboru do drugiej edycji programu „Zdrowie dla Płocka” zostaną ogłoszone przez Fundację ORLEN do 28 października 2022 r. Natomiast realizacja zwycięskich projektów może rozpocząć się już od 2 listopada 2022 roku.

Wnioski dostępne są na stronie: https://fundacja.orlen.pl/PL/NaszeProgramy/Strony/Inne-projekty.aspx

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *