wtorek, 3 października 2023
ORLEN S.A.Płock

ORLEN sfinansował zakup sprzętu do pracowni językowych w płockich szkołach

Pracownie językowe w dwudziestu płockich szkołach podstawowych i średnich, dzięki wsparciu PKN ORLEN, wzbogaciły się o nowy sprzęt dydaktyczny. PKN ORLEN doposażył we wcześniejszych latach pracownie chemiczne, fizyczne i matematyczne w płockich placówkach oświatowych.

PKN ORLEN obok wsparcia projektów popularyzujących naukę, inicjuje własne działania w tym obszarze. Mają one na celu zapewnienie najmłodszym mieszkańcom Płocka możliwość zdobywania nowych umiejętności i kompetencji, a co za tym idzie zachęcanie do poszerzania wiedzy, w tym także nauki języków obcych. 

PKN ORLEN angażuje się w inicjatywy na rzecz mieszkańców Płocka. Koncern jest  odpowiedzialnym i aktywnym sąsiadem oraz pełnoprawnym członkiem lokalnej społeczności. Dużą wagę przykładamy do edukacji dzieci i młodzieży. Stąd decyzja o zakupie nowoczesnego wyposażenia pracowni językowych w 11 szkołach podstawowych oraz 9 szkołach średnich. Dotychczas wyposażyliśmy pracownie fizyczne, chemiczne w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych 

– mówi Marta Soluch, Członek Zarządu Fundacji ORLEN.

Wśród zakupionego sprzętu za środki przekazane przez Fundację ORLEN znalazło się w sumie 1416 elementów wyposażenia pracowni takich jak np. 396 kompletów słuchawek, 11 iPadów Apple 8, 202 stoły, 27 jednostek centralnych i komputerów oraz 30 głośników,  które uatrakcyjnią zajęcia nauki języków obcych.

Uczniowie klasy VIII podczas dzisiejszych zajęć z języka angielskiego w płockiej szkole podstawowej nr 12 zaprezentowali gościom, że swobodnie mówią po angielsku i swoje umiejętności wykorzystują w codziennych kontaktach z rówieśnikami z całego świata, z którymi rozmawiają poprzez media społecznościowe. A już za niecałe trzy tygodnie będą po angielsku komunikować się w czasie zagranicznych wakacyjnych podróży.

Wsparcie dla płockich szkół to w rzeczywistości inwestowanie przez PKN ORLEN w rozwój przyszłych kadr. Znajomość języków obcych docenią dziś zarówno uczniowie jak i ich rodzice. Zajęcia w nowocześnie wyposażonych pracowniach językowych to nie tylko nauka, ale frajda i dobra zabawa. A uczenie się przez zabawę to najbardziej efektywne i skuteczne rozwiązanie 

– mówi Agata Bogiel,  Dyrektor SP nr 12 w Płocku.

PKN ORLEN zdecydował o przyznaniu dofinansowania wszystkim szkołom, które zgłosiły się do Programu Edukacyjnego w tym roku czyli: Szkole Podstawowej nr 21 im. Fryderyka Chopina, Szkole Podstawowej nr 14 im. prof. Władysława Szafera, Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego, Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 im. Bolesława Chrobrego, Szkole Podstawowej nr 12 im. Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej, Szkole Podstawowej nr 13 im. Jana Brzechwy, Szkole Podstawowej nr 17 im. Tadeusza Kościuszki, Szkole Podstawowej nr 18 im. Jana Zygmunta Jakubowskiego, Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 im. Janusza Korczaka, Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 23 im. Armii Krajowej, Szkole Podstawowej Nr 20 im. Wł. Broniewskiego, Zespołowi Szkół nr 1, Liceum Ogólnokształcącemu  z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wł. Jagiełły w Płocku, Zespołowi Szkół Usług i Przedsiębiorczości im. Abp. A.J. Nowowiejskiego, Zespołowi Szkół Technicznych w Płocku, Zespołowi Szkół Ekonomiczno–Kupieckich, Zespołowi Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej – Curie, Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia, Zespołowi Szkół Budowlanych nr 1 oraz III Liceum Ogólnokształcącemu im. Marii Dąbrowskiej.

PKN ORLEN wykorzystuje swoje, nie tylko specjalistyczne kompetencje, do popularyzacji edukacji i wiedzy związanej z naukami ścisłymi, na wielu płaszczyznach i etapach kształcenia rozpoczynając od szkoły podstawowej. Biegła znajomość języków obcych to jedno z podstawowych wymagań stawianych obecnie przez pracodawców. Dlatego Koncern troszczy się o płockich uczniów ułatwiając naukę języków obcych. To już kolejne działania PKN ORLEN skierowane do dzieci i młodzieży. W latach wcześniejszych w ramach akcji „Lekki plecak” Koncern dofinansował zakup tabletów dla blisko 300 uczniów szkół podstawowych, które zastąpiły książki i zmniejszyły wagę plecaków. Ponadto od dekady Koncern realizuje program stypendialny „Mam pasję powyżej średniej”. PKN ORLEN ufundował przez czas funkcjonowania programu stypendia dla kilku tysięcy uczniów z Płocka i powiatu płockiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *