wtorek, 28 maja 2024
Płock

Chcesz spędzić noc w ZOO? Pospiesz się, kup bilet

Po dwóch latach przerwy ZOONOOOC powraca. To wydarzenie, które cieszy się dużą popularnością wśród sympatyków dzikich zwierząt. Są jeszcze bilety. Ale trzeba się pospieszyć.

ZOONOOOC to wyjątkowe wydarzenie w kalendarzu imprez. To jedyna noc w roku, którą można spędzić w namiocie w towarzystwie dzikich zwierząt. Płockie ZOO organizuje imprezę po pandemicznej przerwie i zaprasza do wspólnie spędzonego czasu 999 osób. Zostały ostatnie bilety, warto się pospieszyć.

W tym roku oprócz naszych mieszkańców spotkacie wyjątkową osobę. Gościem specjalnym ZOONOOOC-y będzie MATEUSZ DAMIĘCKI – aktor, którego z pewnością znacie z wielu ciekawych ról filmowych, serialowych a także teatralnych. Czy wiecie jednak, że obok działalności artystycznej Mateusz aktywnie promuje działania na rzecz ekologii? Występuje w produkcjach dokumentalnych poświęconych ochronie zagrożonych gatunków fauny i flory („Mapa ginącego świata”, „SOS dla świata”, „Ocalony świat”) a od 2016 jest honorowym ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. To właśnie podczas ZOONOOOCY podzieli się z wami wrażeniami ze swych licznych przyrodniczych podróży zarówno po Polsce, jak i po najodleglejszych zakątkach świata

opowiada Magdalena Kowalkowska z ZOO Płock

Bilety w cenie: 100 zł normalny, 75 zł ulgowy można kupić wyłącznie on-line:  https://bilety.zoo.plock.pl/

Jednorazowo można dokonać zakupu 10 szt. biletów.

Szykujcie się na wspaniałą przygodę!

ZOONOOOC to impreza, która w płockim Ogrodzie Zoologicznym organizowana jest od 2013 roku (z dwuletnią przerwą podczas pandemii). Główną ideą wydarzenia jest zachęcenie uczestników (głównie rodziny z dziećmi) do obcowania na łonie natury, okrywania nowych miejsc i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wielką atrakcją dla dzieci jest możliwość nocowania pod namiotem. Dla wielu osób jest to pierwsze tego typu doświadczenie. ZOONOOOC cieszy się dużą popularnością a jej uczestnicy wykazują się ogromnym zainteresowaniem i szacunkiem do dzikiej przyrody. Widząc ogromną radość i zainteresowanie taką formą kontaktu z naturą, z przekonaniem organizujemy kolejne edycje ZOONOOOC-y.

Wielu uczestników przejeżdża setki kilometrów, aby wziąć udział w tym wydarzeniu. Naszymi gośćmi były osoby m.in. z Warszawy, Szczecina, Poznania, Torunia, Lublina, Opola, Rzeszowa, Dąbrowy Górniczej, Nowego Sącza. Po sukcesie kolejnych edycji, impreza stała się międzynarodowa, gdyż zaczęli w niej uczestniczyć osoby m.in. z Ukrainy, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych a nawet Chin.

Stałymi punktami wydarzenia są takie atrakcje jak: pokaz zwierząt terrarystycznych oraz spotkania z opiekunami przy wybranych ekspozycjach na terenie ZOO, pole namiotowe, ognisko, zabawa w parku linowym ZOOLANDIA, konkursy z nagrodami, losowanie uczestniczenia w karmieniach zwierząt. Ogromną atrakcją jest także ZOONOOOC-owa poczta, dzięki której każdy uczestnik może bezpłatnie wysłać specjalnie na tę okazję przygotowaną pocztówkę.

Wstępny program imprezy:

1 lipca
19:00 – 21:00 – Wpuszczanie uczestników

TEREN ZOO 19:00 – 22:00

– Rozbijanie namiotów
– Zwiedzanie ZOO
– Gra terenowa dla dzieci „ZOOstań Odkrywcą ZOONOOOC-y” (mapki dostępne przy wejściu)
– Pokaz zwierząt terrarystycznych
– Nocne warsztaty plastyczne PGO w Płocku Sp z o o, strefa doświadczeń Galileusz Płock
– ZOONOOOC-owa poczta
– Zabawa w Parku Linowym Zoolandia (bezpłatnie)
– Strefa zabaw dla dzieci Agencja Eventowa RECON i Jump Planet
– Ognisko do rana (prowiant we własnym zakresie)

PLAC PIKNIKOWY „przy Grzybku” 22:00 – 24:00
Prowadzenie: Michał T. Łukasiewicz i Krzysztof Kelman

– Powitanie uczestników, konkursy z nagrodami
– Co warto zobaczyć w Płocku – Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna
– Udział gościa specjalnego – Mateusz Damięcki
– Pokaz laserowy

24:00 – 6:00 – Cisza nocna, rozpoznawanie głosów zwierząt

2 lipca
6:30 – Aktywna pobudka z Akademia Ruchu Płock
7:00 – Losowanie udziału w karmieniu zwierząt
7:30 – 9:00 – Karmienie wybranych zwierząt
9:00 – Zakończenie ZOONOOOCy
 (bilety zachowują ważność do zwiedzania ZOO w dniu 02.07.2022 r. do godz. 19:00)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *