PłockSport

ORLEN Wisła Płock ubiega się o “dziką kartę”

SPR Wisła Płock wystąpiła o „dziką kartę” EHF Champions League. Nafciarze ubiegają się o miejsce wśród najlepszych drużyn w Europie. Kiedy poznamy decyzję?

Ledwie zakończyły się rozgrywki 2021/2022, a już czas na przygotowania do nowego sezonu – na razie od strony formalnej. ORLEN Wisła Płock, jako Wicemistrz Polski ma prawo ubiegać się o miejsce w handballowej Lidze Mistrzów, w której w dwóch grupach zmaga się ze sobą szesnaście zespołów. Dziesięć miejsc zarezerwowanych jest dla mistrzów krajów o najwyższych miejscach w rankingu EHF, z czego dwa miejsca przeznaczone są dla mistrza i wicemistrza Niemiec. Pozostałe sześć zostanie przyznane na zasadzie „dzikiej karty”, o co właśnie wnioskują Nafciarze.

Wniosek w imieniu SPR Wisły Płock złożył już, upoważniony do takich działań – Związek Piłki Ręcznej w Polsce, a teraz płocczanom pozostało czekać na decyzję European Handball Federation. Losowanie grup Ligi Mistrzów odbędzie się 1 lipca, zatem zdobywców „dzikich kart” poznamy przed tym terminem. Konkurencja jest bardzo duża, ponieważ o promocję do EHF Champions League ubiega się wiele zespołów, jak choćby Telekom Veszprem, Sporting CP Lizbona, Kadetten Schauffhausen czy Aalborg Handbold.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *