Komenda Miejska Policji w Płocku

Czerwcowy weekend na drogach

Długi weekend – dla wielu czas odpoczynku, dla funkcjonariuszy Policji okres wytężonej pracy. W tym czasie spodziewać się należy wzmożonego ruchu na mazowieckich drogach. Do 19 czerwca policjanci drogówki będą czuwali nad bezpieczeństwem wykorzystując radiowozy wyposażone w wideorejestratory, laserowe mierniki prędkości. Wszystko po to, by na drogach było bezpiecznie.

W czasie długiego czerwcowego weekendu należy spodziewać się wzmożonego natężenia ruchu na mazowieckich drogach. Funkcjonariusze ruchu drogowego, w ramach działań „Bezpieczny weekend” do 19 czerwca, będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Możemy spodziewać się większej liczby oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami, które dokładnie mierząc prędkość i zapisując obraz – są doskonałym narzędziem w walce z rajdowymi zapędami niektórych kierowców. Policjanci oprócz mierzenia prędkości będą kontrolować stan trzeźwości kierujących, wymagane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdem, jak również stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci. Funkcjonariusze będą także reagowali na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, a zwłaszcza przekraczanie dopuszczalnej prędkości czy nieprawidłowe manewry wyprzedzania. Żaden z kierujących za popełnione przewinienie drogowe nie powinien liczyć na taryfę ulgową ze strony policjantów.

Należy pamiętać, że na bezpieczeństwo w ruchu drogowym wpływa wiele czynników takich jak stan techniczny pojazdu, warunki atmosferyczne, stan psychofizyczny kierowcy, a przede wszystkim respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego.

Policja apeluje o :

  • przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości, respektowanie praw pieszych,
  • nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie,
  • korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz właściwe przewożenie dzieci w pojazdach
  • rozwagę, wysoką kulturę jazdy i wzajemny szacunek

Przypominamy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *