Ponad 120 km/h w terenie zabudowanym. Kierowca stracił prawo jazdy

Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Niestety nadal wielu kierowców nie stosuje się do przepisów i znaków drogowych, które określają dopuszczalną prędkość. Następstwem zbyt szybkiej jazdy jest m. in. dłuższa droga hamowania, brak kontroli nad pojazdem, co w konsekwencji może doprowadzić do wypadku. Policjanci z grupy Speed zatrzymali do kontroli drogowej kierującego, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością ponad 120 km/h.

W minionym tygodniu policjanci z mazowieckiej grupy Speed na jednej z płockich ulic zatrzymali do kontroli drogowej kierującego seatem, który przez obszar zabudowany pędził z prędkością ponad 120 km/h. Tak rażące przekroczenie prędkości musiało się spotkać ze stanowczą reakcją policjantów.  Mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy na okres trzech miesięcy, ukarali go surowym mandatem karnym oraz wpisali na jego konto 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają! Jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów – czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się już z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu. Kierowco! Zdejmij nogę z gazu!

materiały SPEED

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *