czwartek, 18 kwietnia 2024
Płock

Seryjny włamywacz w areszcie

Włamywał się do piwnic i kradł wszystko co wartościowe, po czym skradzione fanty sprzedawał. Podejrzany o serię włamań 36-letni płocczanin decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

W ostatnich tygodniach do komendy wpływały zgłoszenia od płocczan dotyczące włamań do piwnic. Sposób działania sprawcy był taki sam: zrywał kłódkę i kradł z piwnicy wartościowe przedmioty. Najczęściej były to elektronarzędzia.

Policjanci operacyjni z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy zatrzymali 36-latka podejrzanego o włamania. Na postawie zebranego materiału dowodowego śledczy przedstawili mu 11 zarzutów dotyczących usiłowania włamania i kradzieży z włamaniem. 36-latek znany jest płockim policjantom. Był on już wcześniej zatrzymywany przez funkcjonariuszy w związku z włamaniami do piwnic na terenie Płocka. Po ostatnim z zatrzymań usłyszał ponad 70 zarzutów dotyczących  usiłowania włamania i kradzieży z włamaniem.

mówi podkom. Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

W minioną środę prokuratura wystąpiła z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował 36-latka. Najbliższe trzy miesiące płocczanin spędzi w więziennej celi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *