wtorek, 28 maja 2024
Powiat Płocki

Kolejne pieniądze dla gmin z powiatu płockiego

Budowy i remonty dróg i ulic, rozbudowa ośrodka szkolno-wychowawczego w Sierpcu czy przebudowa strażnicy w Czermnie, to tylko część projektów, które decyzją radnych województwa mazowieckiego otrzymają wsparcie w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. W subregionie płockim dofinansowanie w wysokości ponad 17 mln zł otrzyma 9 lokalnych inwestycji.

Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, to największy program wsparcia realizowany przez samorząd województwa mazowieckiego.

Wnioski spływają do nas praktycznie każdego dnia. Obszar zapotrzebowania jest bardzo duży, od modernizacji i budowy dróg lokalnych, po doposażenie szkolnych gabinetów stomatologicznych, budowę strażnic OSP czy rozbudowę domów kultury. Dziś przyznaliśmy ponad 207 mln zł wsparcia na realizację aż 115 przedsięwzięć, co razem z poprzednimi edycjami programu daje niebagatelną kwotę ponad 830 mln zł. 

mówi Struzik

W ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” dofinansowane zostaną 34 inwestycje dotyczące modernizacji dróg gminnych i powiatowych, 7 – projektów kulturalnych, 18 – edukacyjnych oraz 56 dotyczących m.in. infrastruktury sportowej, społecznej czy kanalizacyjno-wodociągowej. Wsparcie w wysokości ponad 17 mln zł otrzyma także 9 projektów z subregionu płockiego.

Jakie projekty z powiatu płockiego otrzymały dofinansowanie?

Powiat płocki na budowę drogi powiatowej Piączyn – Włóki na odcinku jednego km otrzymał ponad 529 tys. zł.
Płock na przebudowę ulicy Łukasiewicza w Płocku na odcinkach od ulicy Nowowiejskiego do ulicy Tysiąclecia oraz od ulicy Długiej do ulicy Zglenickiego otrzymał 3 mln 600 tys. zł
Gmina Słupno na budowę ulicy Zagłoby w Nowym Gulczewie – Rozwój infrastruktury drogowej na terenie Gminy Słupno otrzymała 3 mln zł
Gmina Bodzanów na budowę mostu na rzece Młtawie w miejscowości Mąkolin otrzymała ponad 680 tys. zł
Gmina Bielsk na przebudowę i budowę ulic osiedlowych w m. Bielsk ETAP III – CZĘŚĆ C otrzymała 3 mln 600 tys. zł
Miasto i Gmina Gąbina na przebudowę strażnicy OSP w Czermnie otrzymała 125 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *