Płock

Remont ul. Łukasiewicza – utrudnienia w ruchu

Wkrótce będziemy musieli liczyć się z utrudnieniami, spowodowanymi remontem ul. Łukasiewicza. Dwa odcinki tej drogi będą modernizowane przez 17 miesięcy. Przebudową ulicy zajmie się konsorcjum trzech firm: gostynińskiego Hydropolu (lider porozumienia), płockiego Przedsiębiorstwa Instalacyjno-Budowlanego Waskop oraz gostynińskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Budowlanych. Pierwsza zmiana organizacji ruchu nastąpi już w piątek 8 lipca.

Ulica Łukasiewicza zostanie wyremontowana na dwóch odcinkach:

– między ul. Nowowiejskiego a Tysiąclecia (ponad 0,5 km)

– między ul. Długą a Zglenickiego (2,5 km)

Modernizacja rozpocznie się od budowy kanalizacji deszczowej. Następnie zostanie ułożona nowa jezdnia, chodniki i zjazdy na poszczególne posesje, a także zatoki postojowe dla autobusów Komunikacji Miejskiej. Powstanie również droga rowerowa o szerokości dwóch metrów. Zgodnie z projektem, zostanie zainstalowane w tym miejscu nowoczesne, energooszczędne oświetlenie.

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na odcinku od ronda Długa Łukasiewicza do Bramy nr 2 nastąpi 8 lipca od godz. 12:00. Równolegle, będą prowadzone prace kanalizacyjne na odcinku od Bramy nr 2 do Bramy nr.10.

Kierowcy jadący od ul. Łukasiewicza, bądź od ronda Długa do bramy nr 2 będą kierowani objazdem poprzez Rondo Nafciarzy na teren PPPT, następnie poprzez skręt w prawo w ul. Długą dojeżdżamy do Łukasiewicza za bramą nr 2. Podobnie wygląda przejazd objazdem w drugą stronę.

WAŻNE !!! Autobusy Komunikacji Miejskiej będą kierowane tym samym objazdem, rozkłady jazdy nieznacznie zostaną zmienione – autobusy będą przyspieszone o 5-6 minut. Autobusy pracownicze będą odjeżdżały tak jak dotychczas z tych samych miejsc i o tych samych godzinach.

Remont ul. Łukasiewicza nie będzie miał żadnego wpływu na miejsca parkingowe wokół Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN w Płocku – wszystkie pozostaną do dyspozycji kierowców.

Zgodnie z założeniami umowy, remont ul. Łukasiewicza potrwa 17 miesięcy, czyli do grudnia 2023 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *