czwartek, 18 kwietnia 2024
PłockSport

Koniec wypożyczenia Jorginho, testy Witka i decyzje w sprawie zawodników testowanych

Spośród trzech testowanych zawodników treningi z Wisłą Płock dalej będzie kontynuował Milan Kvocera. Ponadto trwają negocjacje w sprawie wykupu Jorginho, a testy w Jagiellonii Białystok rozpoczął Jakub Witek.

Wisła Płock

W ostatnim czasie w Wiśle Płock jako zawodnicy testowani awizowani byli 24-letni Milan Kvocera, 20-letni Aleksa Maraš, a także 21-letni Jan Jurčec.

W sprawie słowackiego pomocnika decyzja sztabu szkoleniowego jeszcze nie zapadła, a Milan w najbliższych dniach nadal trenował będzie z pierwszą drużyną Nafciarzy. Testy zakończył za to drugi z wymienionych zawodników, a ostatnich z nich finalnie doszedł do porozumienia z innym klubem.

mówi Michał Łada rzecznik prasowy Wisły Płock

Oficjalnie skończyła się umowa wypożyczenia Jorge Fernando Barbosa Intimy z bułgarskiego Ludogorca Razgrad do Wisły Płock.

Warto podkreślić, że wciąż trwają negocjacje między stronami, mające na celu pozyskanie reprezentanta Gwinei Bissau na zasadzie transferu definitywnego. Jorginho w trakcie wypożyczenia do ekipy z Mazowsza zanotował łącznie 23 oficjalne występy, w których strzelił jedną bramkę i dorzucił do tego dwie asysty.

dodaje Łada

19-letni Jakub Witek przebywa na testach w Jagiellonii Białystok. Środkowy pomocnik ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Raduni Stężyca, w której rozegrał łącznie 26 spotkań, notując przy tym trafienie i asystę. Zawodnik testy w drużynie z Białegostoku, przebywającej obecnie na zgrupowaniu w Opalenicy zakończy wstępnie 2 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *