piątek, 23 lutego 2024
Płock

Straty są ogromne, spłonęło 3/4 dachu na budynku oddziału zakaźnego

Ponad 3/4 dachu na budynku oddziału obserwacyjno – zakaźnego uległo zniszczeniu. To skutek pożaru, do którego doszło wczoraj przed godz. 17.00 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku.

Akcja służb trwała wiele godzin. Na miejscu pracowało około 150 strażaków z Płocka oraz powiatu płockiego.

Przed przybyciem jednostek Państwowej Straży Pożarnej z budynku ewakuowano 17 osób w tym 10 pacjentów. Pożar w gaszeniu, którego udział brało 38 zastępów, w tym: 17 samochodów Komendy Miejskiej PSP w Płocku oraz Komend Powiatowych PSP z Sierpca i Gostynina oraz 21 samochodów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta Płocka i powiatu płockiego (w sumie 150 strażaków) nie spowodował strat materialnych w sąsiednich budynkach. Spaleniu uległo około 70 procent poszycia dachu. Mimo dużych strat materialnych w wyniku pożaru żadna z osób nie została poszkodowana

– mówi mł. bryg. Edward Mysera – KM PSP w Płocku

Do pożaru doszło w czwartek, 14 lipca przed godziną 17.00. Pożar wybuchł na dachu budynku oddziału zakaźnego, który jest w trakcie remontu. Według wstępnych ustaleń dach zapalił się prawdopodobnie w związku z prowadzonymi pracami remontowymi. Przyczyny zdarzenia będą szczegółowo wyjaśniane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *