Powiat Płocki

Biało-czerwona w każdej gminie

Na terenie powiatu płockiego zawisną biało – czerwone flagi. W ramach projektu “Pod biało-czerwoną” pojawią się w każdej z 15 gmin powiatu.

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce. Inicjatywa zależała od mieszkańców. Samorząd, który chciał przystąpić do projektu musiał zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia. Głosowanie odbyło się w trybie online, a głosy mogli oddawać tylko mieszkańcy danej gminy.

Mieszkańcy gmin powiatu płockiego zdecydowali, że w ich miejscowościach flagi mają zawisnąć. W sumie na ten cel rząd przeznaczy prawie 115 tys. zł. Gminy mogły wnioskować o przyznanie środków w wysokości 100 proc. wartości zadania, jednak do kwoty 8 tys. złotych.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków.

czytamy w opisie projektu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *