PłockSport

W poniedziałek sparing z Polissią Żytomierz

Dzień po wyjazdowym meczu 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy z mistrzem Polski Lechem Poznań (31.07. godz. 17:30) Nafciarze rozegrają sparing z Polissią Żytomierz. Kibice mile widziani.

Dziewiąta drużyna poprzedniego sezonu ukraińskiej Persza Liha (II poziom rozgrywkowy) będzie rywalem Wisły Płock na Stadionie Miejskim im. Bernarda Szymańskiego już w poniedziałek 1 sierpnia o godzinie 12:00. Sparing będzie miał charakter otwarty dla publiczności, a kibice będą mogli wejść od strony ulic Kochanowskiego i Mickiewicza. Wstęp wolny.

Mecz z Polissią Żytomierz to kolejna świetna okazja, żeby zobaczyć Nafciarzy w akcji. Tym bardziej, że to drugi z rzędu zagraniczny przeciwnik, który zawita do naszego miasta. Pierwszym nie tak dawno była Zoria Ługańsk, z którą po wyrównanej walce przegraliśmy 2:3. Wynikiem 5:3 dla Zorii zakończyło się natomiast starcie z Polissią, które odbyło się w miniony wtorek na Stadionie Strefa Sportu w Rembertowie.

W ramach przygotowań do nowego sezonu Ukraińcy z Żytomierza, a więc miasta partnerskiego Płocka, grali niedawno z innymi polskimi drużynami. Wśród nich są: Jagiellonia Białystok (2:3), Stomil Olsztyn (1:3), Legionovia Legionowo (2:1) czy Znicz Biała Piska (7:0) Jednocześnie informujemy, że z meczu towarzyskiego Wisła Płock – Polissia Żytomierz nie będzie przeprowadzana transmisja na żywo. Trener Pavol Stano serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków Nafciarzy do pojawienia się na trybunie Stadionu Miejskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *