Płock

Rozpoczyna się modernizacja alei Spacerowej

Aleja Spacerowa przejdzie metamorfozę. Praktycznie powstanie od podstaw. Będzie nowa kanalizacja deszczowa i wodociąg, potem deptak dla pieszych i rowerów, pojawi się jeszcze LED-owe oświetlenie, a także różnego rodzaju ławeczki, na koniec miasto posadzi prawie 30 drzew oraz blisko 350 krzewów.

Inwestycja zacznie się od budowy kanalizacji deszczowej wraz z przyłączami do poszczególnych nieruchomości oraz od ułożenia wodociągu. Następnie przyjdzie kolej na nawierzchnię z kostki betonowej o długości 185 i szerokości 5,4 metra oraz na utwardzenie miejsc pod ławki. W planach mamy ustawienie 15 ławek z oparciem i podłokietnikiem, 4 ławek bez oparcia, a do tego jeszcze postawienie 6 leżanek i trzech siedzisk. Plus 10 stojaków na rowery.

Zmieni się oświetlenie – będzie jaśniej i bezpieczniej. Na całej długości – od Al. Kobylińskiego do ul. Ostatniej – staną parkowe latarnie z oprawami typu LED. Teren ten obejmie również kamera monitoringu miejskiego.

Na koniec miasto zajmie się zielenią. Wykonawca inwestycji ma posadzić 27 drzew liściastych, prawie 350 krzewów oraz prawie 2,8 tys. sztuk bylin i traw ozdobnych. Ponad 200 mkw powierzchni zajmą rabaty w formie „deszczowych ogrodów” – obniżonych terenów zielonych, które gromadzą wodę opadową i służą jako małe zbiorniki retencyjne.

Prace mają zakończyć się w listopadzie tego roku. Wykonawca jednak jeszcze przez trzy lata będzie zajmować się pielęgnacją zieleni. Koszt – całej inwestycji prawie 1,8 mln zł. Wykonawca rozpoczął już zabezpieczanie placu budowy.

Uwaga! W czasie realizowania inwestycji ul. Spacerowa będzie wyłączona z użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *