Płock

Za kradzież grozi mu do 10 lat więzienia

W rękach policji jest już 18-latek, który ukradł towar z jednego ze sklepów w Płocku, po czym użył przemocy wobec interweniującego pracownika ochrony. Zatrzymany usłyszał już zarzut kradzieży rozbójniczej. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz opuszczania miejsca zamieszkania oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. Sprawcy grozi do 10 lat więzienia.

W piątek, w jednym ze sklepów na terenie Płocka doszło do kradzieży towaru. Mężczyzna, który chciał wynieść skradziony wcześniej alkohol poza teren sklepu, nie płacąc, został zauważony przez pracownika ochrony. Ochroniarz podjął próbę ujęcia sprawcy na parkingu. Dogonił złodzieja, a ten szarpiąc się i uderzając butelką z alkoholem w głowę interweniującego pracownika sklepu, uciekł.

opowiada asp. Krystyna Kowalska z KMP w Płocku

Sprawa została natychmiast zgłoszona na policję. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom wytypować osobę, która mogła być sprawcą przestępstwa.

Jeszcze tego samego dnia kryminalni namierzyli, a następnie zatrzymali 18-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. 

dodaje Kowalska

Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz opuszczania miejsca zamieszkania bez zgody organu oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. Zatrzymanemu grozi do do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *