piątek, 29 września 2023
Płock

Pijany za kierownicą. Jazdę udaremniła kobieta

43-letni płocczanin wsiadł za kierownicę swojego auta mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jadąca za nim kobieta udaremniła dalszą jazdę nietrzeźwemu, a następnie powiadomiła policjantów. Apelujemy o odpowiedzialność, nigdy nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu. Jedna nieprzemyślana decyzja może doprowadzić do nieodwracalnej tragedii. Nietrzeźwemu kierowcy grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz dotkliwa kara finansowa.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 43-letni płocczanin wsiadając wczoraj, w godzinach przedpołudniowych, za kierownicę swojego auta. Po godzinie 10 płoccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Ludwików, kobieta jadąca za VW Tiguan, udaremniła dalszą jazdę jego nietrzeźwemu kierowcy. Przybyli na miejsce policjanci z Posterunku Policji w Starej Białej poddali kierowcę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik pokazał ponad 2 promile.

mówi asp. Krystyna Kowalska z KMP w Płocku

Mężczyzna stracił prawo jazdy, a noc spędził w policyjnym areszcie. Jak się okazało, nie był to pierwszy raz, kiedy wsiadł za kierownicę po pijanemu. Teraz o jego losie zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi od 3 do 15 lat oraz wysoka grzywna.

Policjanci przypominają, reagowanie na nieodpowiedzialne zachowanie na drodze, może niejednokrotnie uratować ludzkie życie i zdrowie. W sytuacjach, kiedy jesteśmy świadkami „jazdy wężykiem” nie zapominajmy o tym, o czym wszyscy doskonale wiemy, że osoba nietrzeźwa za kierownicą jest bezpośrednim zagrożeniem dla siebie samego ale także dla innych uczestników ruchu.

Płoccy policjanci apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą oraz reagowanie na niebezpieczne i nieodpowiedzialne zachowania na drodze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *