sobota, 18 maja 2024
Płock

Okradał piwnice, grozi mu nawet 15 lat więzienia

Nawet 15 lat pozbawienia wolności grozi płocczaninowi, który w warunkach multirecydywy od wiosny tego roku okradał płockie piwnice. Decyzją sądu, na czas prowadzonego postępowania, mężczyzna przebywa w areszcie.

Płoccy kryminalni od dłuższego czasu pracowali nad sprawami serii włamań do płockich piwnic. Łupem złodziei padały przeważnie elektronarzedzia. Śledczy z płockiej komendy Policji bardzo szybko powiązali sprawy kradzieży z włamaniem i wytypowali sprawcę, który na wiosnę tego roku opuścił zakład karny. Odsiadywał w nim długi wyrok za podobne przestępstwa.

Od maja 37-latek był zatrzymywany i doprowadzany do komendy kilka razy, gdzie miał przedstawiane kolejne zarzuty. Nic sobie nie robił również  z tego, że stawiał sięna dozór policyjny i wracał na przestępczą ścieżkę. Po ostatnim z zatrzymań złodziej trafił na trzy miesiące do aresztu.

Wczoraj został doprowadzony i przesłuchany w płockiej komendzie Policji. Funkcjonariusze przedstawili 37-latkowi łącznie 92 zarzuty za kradzieże z włamaniem. Dodatkowo, znany śledczym włamywacz, popełniał przestępstwa w warunkach multirecydywy, co oznacza, że teraz grozi mu nawet do 15 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *