piątek, 23 lutego 2024
Powiat Płocki

Rocznica śmierci Mariusza Bieńka – samorządowcy organizują obchody

Mija właśnie rok od tragicznych wydarzeń z sierpnia 2021 roku. Wtedy gdy dotarła informacja o tragicznej śmierci Mariusza Bieńka – Starosty Płockiego. Rodzina i przyjaciele zapraszają na wspólną modlitwę i chwilę zadumy.

W poniedziałek, 22 sierpnia mija pierwsza rocznica tragicznej śmierci śp. Mariusza Bieńka- Starosty Płockiego. Będzie to okazja do zadumy i wspomnienia wielkiego, lokalnego społecznika.

Śmierć zawsze przychodzi cicho – niezapowiedziana i nieproszona. Zawsze jest nie na miejscu i zawsze nie w porę, zawsze sprawia ból. Ból, który ukoić mogą tylko wspomnienia. Wspomnienia o dobrym człowieku, którego treścią i sensem życia była rodzina – żona i dzieci. Ja zapamiętałem go jako człowieka dobrej woli, autentycznie zainteresowanego troskami innych, gotowego do pomocy, a moją wzajemną relację z Mariuszem określała swoista triada: przyjaźń, lojalność, zaufanie. Odszedł nagle, zbyt wcześnie, na półmetku życia, a mógłby zrobić jeszcze tak wiele

– wspomina Piotr Zgorzelski wicemarszałek Sejmu

22 sierpnia mija pierwsza rocznica tragicznej śmierci śp. Mariusza Bieńka – burmistrza Wyszogrodu oraz starosty płockiego.

Będzie to okazja do zadumy i wspomnienia tego wielkiego, lokalnego społecznika. Zachęcam wszystkich do odwiedzenia Bodzanowa i wzięcia udziału w wydarzeniach upamiętniających Mariusza

– dodaje Zgorzelski.

W poniedziałek, 22 sierpnia o godz. 15:00, w rocznicę śmierci Mariusza Bieńka, w Chodkowie (park przy Urzędzie Gminy Bodzanów) odbędą się Uroczystości Odsłonięcia i Poświęcenia Tablicy Pamiątkowej w Parku Gminnym im. Mariusza Bieńka, podczas których rodzinie zmarłego zostanie przyznane pośmiertnie Wyróżnienie „Zasłużony dla Gminy Bodzanów”. Po uroczystościach w Bodzanowie w Łętowie w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela odbędzie się Msza Święta w intencji zmarłego koncelebrowana przez ks. Jarosława Kwiatkowskiego przy udziale Biskupa Naczelnego Kościoła Starokatolickiego Mariawitów RP Marka Marię Karola Babi. Homilię wygłosi ks. prof. dr hab. Rafał Bednarczyk.

Udział w uroczystościach zapowiedzieli: prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, senator Jan Filip Libicki oraz starosta powiatu ciechanowskiego Joanna Potocka-Rak.

Mariusz Bieniek swoją przygodę z samorządem rozpoczął w Urzędzie Gminy w Bodzanowie w 2002 r. Po półtorarocznym stażu został referentem, a po trzech latach kierownikiem gminnego wydziału rozwoju. W 2007 objął funkcję wiceburmistrza Wyszogrodu. W 2010 w wyborach samorządowych z powodzeniem ubiegał się o stanowisko burmistrza, zostając najmłodszym burmistrzem w Polsce. W 2014 z sukcesem ubiegał się o reelekcję, zrezygnował jednak z urzędu po tym, jak Rada Powiatu w Płocku wybrała go na stanowisko Starosty Płockiego. Funkcję tę sprawował aż do śmierci. Przypomnijmy, do tragicznych wydarzeń doszło wieczorem 22 sierpnia. Mężczyzna wypadł z łodzi na Wiśle nieopodal Kępy Polskiej. Po trzydniowych poszukiwaniach jego ciało wyłowiono ponad 20 km dalej, w Płocku. Uroczysty pogrzeb odbył się 2 września 2021 roku w płockiej katedrze. Pośmiertnie odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia” i Medalem „Za zasługi dla Ruchu Ludowego” im. Wincentego Witosa. Pozostawił żonę i dwójkę dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *