Powiat Płocki

W sobotę w Radzanowie Biesiada Regionalna

Wójt Gminy Radzanowo Piotr Jakubowski i Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie zapraszają na wyjątkowe wydarzenie plenerowe. 27 sierpnia br. od godziny 16:00 na boisku sportowym w Radzanowie odbędzie się „Biesiada Regionalna w Gminie Radzanowo”, podczas której występy artystyczne połączone zostaną z Narodowym Czytaniem „Ballad i romansów” A. Mickiewicza, konkursem sprawnościowym „Sołtysiada” oraz stoiskami kulinarnymi z żywnością tradycyjną przygotowanymi przez gminne stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich.

11. edycja Narodowego Czytania objętego patronatem Pary Prezydenckiej podczas naszej Biesiady Regionalnej będzie prezentacją “Ballad i romansów” Adama Mickiewicza w wykonaniu Mieszkańców Gminy Radzanowo i lokalnych organizacji pozarządowych. Humor i rywalizację sporotowo-intelektualną zapewnią konkurencje „Sołtysiady 2022”, rozgrywanej po raz czwarty, tym razem o puchar Wójta Gminy Radzanowo”; zmierzą się w niej drużyny reprezentujące nasze sołectwa. O rozkosz dla podniebienia zadbają koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia, które serwować będą żywność regionalną, autorskie smakołyki i specjały kuchni staropolskiej.

Bogaty program artystyczny rozpocznie koncert „Muzycznie-romantycznie” z autorskimi utworami lokalnego duetu Martyna Murawska i Marcin Ostrowski. Na scenie wystąpią również zespoły przyjezdne. Do współpracy zaprosiliśmy występujący na festiwalu Pol’and’rock jeleniogórski zespół rockowo-folkowy Leniwiec, krakowski kwartet rockowy Alergen z energetycznym hitem z list przebojów pt. „Zaczekam na lepszy czas” oraz przedstawiciela branży disco-polo – zespół Spontan. Wieczór zakończy zabawa z DJ’em. Do tego zaplanowaliśmy atrakcje dla najmłodszych i liczne konkursy dla dzieci i dorosłych.

Rangę naszego wydarzenia podnosi pozyskany patronat honorowy Starosty Płockiego, partnerstwo Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz patronat medialny infoPłock TV.

Wszystkich Czytelników zapraszamy więc 27 sierpnia do gościnnej Gminy Radzanowo, byśmy wspólne pożegnali wakacje w atmosferze zabawy, integracji i biesiady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *