piątek, 23 lutego 2024
Płock

2000 zł mandatu i 10 pkt karnych dla drogowego pirata

Policjanci płockiej drogówki, pełniący służbę na drogach powiatu, zakończyli jazdę 32-latkowi, który pędził swoim vw passatem w terenie zabudowanym z prędkością 115km/h.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw passatem, który w miejscowości Bronowo Zalesie pędził z prędkością 115 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 65 km/h kierujący został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych i 10 punktami karnymi.

Policjanci przypominają, że poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości, gdyż niedostosowanie się do tych ograniczeń generuje najwięcej groźnych w skutkach wypadków drogowych.

Z powodu nadmiernej prędkości na drogach giną nie tylko kierujący samochodami i pasażerowie, ale także piesi i rowerzyści!

Pamiętajmy, że im większa prędkość pojazdu tym:

  • gorsze postrzeganie otoczenia przez kierowców i ograniczony odbiór informacji,
  • gorsza równowaga pojazdu na krzywiznach drogowych i mniejsza przyczepności opon do nawierzchni,
  • dłuższa droga hamowania,
  • dużo większa energia zderzenia z innym pojazdem lub stałą przeszkodą i tragiczniejsze skutki dla kierowcy oraz pasażerów,
  • większa długość drogi odrzutu pojazdów uczestniczących w wypadku, co oznacza możliwość odrzucenia pojazdu na chodnik lub na przeciwny pas ruchu i uwikłanie w wypadek dodatkowych uczestników ruchu.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *