Płock

Pirat drogowy z sądowym zakazem

Policjanci płockiej drogówki zatrzymali 30-letniego kierowcę fiata, który przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jechał swoim samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz nawet 5 lat więzienia.

We wtorek, w Karolewie policjanci płockiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę fiata, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 47 km/h. W trakcie interwencji okazało się, że 30-latek jest mieszkańcem Płocka, który ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za przekroczenie dozwolonej prędkości policjanci ukarali mężczyznę mandatem w wysokości tysiąca złotych i 8 punktami karnymi. Za jazdę pomimo sądowego zakazu grożą 30-latkowi poważniejsze konsekwencje, a zadecyduje o nich sąd.

Policjanci przypominają, wsiadanie za kierownicę pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat. W myśl przepisów prawa kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów, nie stosują się do zakazu, muszą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od roku do nawet 15 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *