ORLEN S.A.PłockZdrowie

PKN ORLEN zaprasza na piątą edycję „Miasteczka Zdrowia”

PKN ORLEN, jako firma odpowiedzialna społecznie, podejmuje inicjatywy i angażuje się w projekty związane z promowaniem profilaktyki zdrowotnej. W Płocku cyklicznie od 2019 roku organizowane jest  „Miasteczko Zdrowia”, kierowane do mieszkańców Płocka i sąsiednich powiatów. W niedzielę, 11 września br. zorganizowana zostanie już jego piąta edycja. W „Miasteczku Zdrowia” będzie można wykonać badania i skorzystać z porad i konsultacji lekarzy oraz specjalistów bez konieczności wcześniejszego umawiania się na wizytę.

W najnowszej edycji „Miasteczka Zdrowia” partnerami medycznymi PKN ORLEN są m.in.: Narodowy Instytut Kardiologii, Wojskowy Instytut Medyczny, Centrum Zdrowia Dziecka, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Narodowy Fundusz Zdrowia.

Do dyspozycji mieszkańców Płocka i okolic w ORLEN Arenie będą lekarze i specjaliści oraz kilkanaście bezpłatnych stanowisk konsultacyjnych i punktów pomiarowych. Chętni będą mogli między innymi: wykonać badania krwi, określić pojemność płuc, zbadać słuch, funkcjonowanie serca podczas badania EKG, skonsultować się z fizjoterapeutą czy okulistą oraz zbadać gęstość kości pod kątem osteoporozy. Ponadto będzie można sprawdzić wady postawy oraz dokonać analizy składu ciała u dzieci, a panie będą mogły wykonać badanie mammograficzne. Zainteresowani będą mogli również skonsultować się pod kątem doboru diety.

Dodatkowo dla dzieci przygotowano atrakcyjne gry i zabawy, które będą prowadzone przez doświadczonych animatorów, a  dla dorosłych – strefę relaksu. Zakładowa Straż Pożarna PKN ORLEN przygotowała również swoją strefę, w której będzie można zobaczyć wóz strażacki i dowiedzieć się więcej o pracy strażaków.  W strefie Fundacji ORLEN będzie można dowiedzieć o realizowanych programach.

„Miasteczko Zdrowia” odbędzie się 11 września br. w godzinach 10.00-18.00 w ORLEN Arenie, Plac Celebry Papieskiej 1 w Płocku. Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *