Płock

Jaśniej i bezpieczniej na przystankach

Urząd Miasta Płocka zlecił dostawę i montaż listew oświetleniowych w 5 wiatach przystankowych. Proces montażu doświetlenia trwa w wiatach na przystankach: Jachowicza (teatr) 05 w Al. Jachowicza, Winiary Szpital 01 przy ul. Medycznej, Popiełuszki 02 i Armii Krajowej 01 przy ul. Wyszogrodzkiej oraz Misjonarska 02 przy ul. Sienkiewicza.

Decyzja o kontynuacji doświetlania przystanków została podjęta po pozytywnych opiniach pasażerów kiedy tego typu rozwiązanie doświetlenia zastosowano w 2020 r. na dwóch przystankach w wiatach bramkach zlokalizowanych przy ul. Batalionów Chłopskich i Narodowych Sił Zbrojnych (oświetlenie zasilanie z paneli słonecznych). W opinii pasażerów doświetlenie poprawia bezpieczeństwo oraz komfort oczekiwania na autobus, gdy zapadnie już zmrok.

Kolejne doświetlenia wiat przystankowych zostały zrealizowane w al. Kilińskiego w kolejnych dwóch nowych wiatach zamontowanych w ramach remontu ulicy. Następnymi wiatami zaplanowanymi do doświetlenia są wiaty znajdujące się na ul. Łukasiewicza na odcinku od ul. Tysiąclecia do Nowowiejskiego, który będzie przebudowany oraz wiata na przystanku pl. Dąbrowskiego przy Szpitalu Św. Trójcy w ramach przebudowy ulicy Kościuszki.

Koszt doświetlenia jednej wiaty wyposażonej w przyłącze energetyczne to wydatek około 3200 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *