IPA Region Płock kończy 30 lat

Już w najbliższą sobotę, 3 września w Zespole Konferencyjno – Bankietowym Domu Technika w Płocku przy ul. Kazimierza Wielkiego, odbędą się uroczystości związane z jubileuszem 30-lecia powstania Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Region IPA Płock.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji, w skrócie IPA – od słów International Police Association, jest największym na świecie stowarzyszeniem policyjnym, zrzeszającym ponad 415 tyś. członków w 66 krajach świata. Stowarzyszenie łączy wszystkie policyjne służby bez znaczenia stopnia, wykształcenia, płci, rasy, barwy skóry, mowy i religii.

Głównym mottem stowarzyszenia jest „Servo Per Amikeco” – w tłumaczeniu z języka esperanto „Służyć Poprzez Przyjaźń”. Stowarzyszenie zostało powołane w dniu 1 stycznia 1950 r. Założycielem jest angielski policjant Arthur Troop.

Podstawowym celem i jednocześnie zadaniem IPA jest tworzenie więzów autentycznej przyjaźni i koleżeństwa zawodowego wśród policjantów na całym świecie oraz krzewienie idei tolerancji we wszystkich obszarach kulturowych. Działalność stowarzyszenia przyczynia się do pokojowej koegzystencji narodów i utrzymania pokoju na świecie.

W Płocku IPA powołana została 4 grudnia 1992 r. z inicjatywy 20 płockich policjantów, z ówczesnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Płocku. W tym czasie nawiązano pierwsze kontakty z policjantami z Niemiec, potem Litwy, Słowacji i Czech.

W celu upamiętnienia tego wydarzenia, w dniu 3 września 2022 r. w Zespole Konferencyjno – Bankietowym Domu Technika w Płocku przy ul. Kazimierza Wielkiego, odbędą się uroczystości związane z jubileuszem 30-lecia powstania Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji – Region IPA Płock.

Głównym organizatorem jubileuszu jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji – Region IPA Płock, natomiast współorganizatorem jest Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów przy Komendzie Miejskiej Policji w Płocku.

Program uroczystości przedstawia się następująco:

  • godz. 10.30 zbiorka pocztów flagowych i wszystkich gości biorących udział w uroczystości przy Ratuszu na Starym Rynku w Płocku,
  • godz. 11.00 przemarsz uczestników do Domu Technika ul. Kazimierza Wielkiego 41,
  • godz. 11.30 otwarcie wystawy poświęconej działalności Międzynarodowego Stowarzyszenia – Region IPA Płock,
  • godz. 12.00 rozpoczęcie Konferencji poświęconej działalności Regionu IPA Płock.

Podczas Konferencji prelegenci przedstawią zarys historyczny powstania Stowarzyszenia oraz jego działalności. W ramach Konferencji nastąpi również wręczenie medali i wyróżnień oraz dyplomów okolicznościowych.

Obchodom towarzyszyć będą wystawy w tym fotograficzna obrazująca działalność stowarzyszenia, wystawa pucharów, medali, pamiątek przywiezionych z wycieczek zagranicznych przez członków IPA, zawodów sportowych oraz wystawa umundurowania policjantów z innych krajów świata oraz ich wyposażenie.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców Płocka i powiatu płockiego do udziału w uroczystościach jubileuszowych. Wstęp na teren wystaw oraz na Konferencję jest wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *