piątek, 23 lutego 2024
PłockSport

Michalski odchodzi do SpVgg Greuther Fürth

Damian Michalski odchodzi do niemieckiego SpVgg Greuther Fürth. Jest to czwarty największy transfer wychodzący z klubu w historii Wisły Płock.

fot. Wisła Płock S.A.

Obrońca urodził się 17 maja 1998 roku w Bełchatowie i jest wychowankiem tamtejszego GKS-u. Pierwszy kontrakt z Wisłą Płock podpisał 14 stycznia 2019 roku. Do płockiego klubu przeniósł się po sezonie 2018/2019. Jego debiut przypadł na 4 sierpnia 2019 roku, kiedy Wisła u siebie grała z Lechią Gdańsk. Z miejsca stał się podstawowym zawodnikiem, występując nie tylko na środku, ale również na lewym i prawym boku defensywy. Premierową bramkę zdobył 22 września 2019 roku z Wisłą Kraków. W kolejnych rozgrywkach występował już mniej, ale przez ostatni rok ponownie był już kluczową postacią drużyny. Jego bilans w niebiesko-biało-niebieskich barwach zamknął się ostatecznie na siedemdziesięciu dziewięciu oficjalnych meczach. W tym czasie udało mu się zdobyć siedem bramek, do których dołożył także kilka asyst.

1 stycznia bieżącego roku ogłosiliśmy przedłużenie kontraktu do 30 czerwca 2025 roku. Ostatecznie zawodnik nie wypełni tej umowy, w ramach transferu gotówkowego przeniesie się do niemieckiej 2. Bundesligi, a konkretnie do SpVgg Greuther Fürth. Kwota, za jaką Damian Michalski został sprzedany, jest czwartą najwyższą w historii klubu. Więcej kosztowali jedynie Arkadiusz Reca, Damian Szymański oraz Ireneusz Jeleń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *