wtorek, 28 maja 2024
Płock

Jechali “wężykiem”, wpadli dzięki czujności innych kierowców

Płoccy policjanci tylko od zeszłego piątku zatrzymali na ulicach miasta i powiatu płockiego jedenastu nietrzeźwych kierujących. Dwoje z nich wpadło w ręce stróżów prawa dzięki czujności osób, które były świadkami jazdy „wężykiem”. Niechlubny rekordzista miał w organizmie aż 2,86 promila alkoholu! Skrajnie nieodpowiedzialne zachowania kierowców mogły zakończyć się poważnymi zdarzeniami drogowymi. Mundurowi zdążyli jednak na czas i wyeliminowali nietrzeźwych kierujących, którzy stwarzali zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu.

Pierwszego z nietrzeźwych kierujących mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej już w piątek, około południa, w miejscowości Stefanowo. 48-letni kierowca forda focus przekroczył o 45 km/h dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Podczas rozmowy z mężczyzną policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu z ust. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło obawy funkcjonariuszy, wynik pokazał 1,14 promila alkoholu.

Tego samego dnia, wieczorem policjanci płockiej drogówki wysłani zostali przez dyżurnego na ul. Krakówka, w Płocku. Mundurowych zaalarmował świadek, który widział jak kobieta, która miała problemy z utrzymaniem równowagi na nogach, wsiadła do citroena i odjechała. Mundurowi znaleźli 54-latkę śpiąca za kierownicą auta, którym po przejechaniu krótkiego odcinka drogi zjechała na pobocze. Po wybudzeniu i sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że miała 2,44 promila alkoholu w organizmie. Tej doby nietrzeźwy 30-latek, kierujacy renault clio zatrzymany został również w Mańkowie (1,6 promila), na terenie gminy Stara Biała oraz w miejscowości Machcino, w gminie Bielsk, gdzie kierowca opla astra odmówił podania danych osobowych oraz poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie.

W sobotę, po godzinie pierwszej w nocy, policjanci wezwani zostali do zdarzenia drogowego, którego sprawcą okazał się 20-letni kierowca forda focus. Mężczyzna, w Płocku, na ul. Mostowej, kierując autem i mając w organizmie 2,56 promila doprowadził do zderzenia z volvo. Kierowca nie tylko spowodował zagrożenie w ruchu, kierując pod wpływem alkoholu, ale nie posiadał uprawnień do kierowania oraz wymaganych dokumentów podczas kontroli drogowej. Noc spędził w policyjnym areszcie. Tej samej nocy, w Słubicach, również za kierownicę forda focusa, wsiadł zatrzymany do kontroli drogowej 45-letni rekordzista z 2,86 promilami alkoholu w organizmie.

W sobotę, około godz. 16.53, policjanci pojechali do miejscowości Staroźreby, gdzie kierowca motoroweru miał być sprawcą zdarzenia drogowego. Okazało się, że 35-latek, który wywrócił pojazd podczas jazdy miał 1,48 promila. Noc z soboty na niedzielę była równie pracowita dla płockich funkcjonariuszy. W miejscowości Nowy Zyck, około godz. 2.35, mundurowi zatrzymali do kontroli 22-letniego kierowcę, który mając 1,82 promila alkoholu wsiadł za kierownicę seata leona. Około godz. 4.10, w podobny sposób zakończyła się jazda 26-letniego kierowcy renaulta, który miał 0,92 promila alkoholu w organizmie. Z kolei w Płocku, tej samej nocy, również nad ranem dyżurny otrzymał zgłoszenie o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierowcy citroena. Zgłaszająca zwróciła uwagę na samochód, który jechał od jednej do drugiej strony jezdni. Kierowca w pewnym momencie, na ul. Dobrzyńskiej zatrzymał pojazd na chodniku, wówczas kobieta jadąca za nim wysiadła ze swojego auta i zabrała kluczyki 33-latkowi. Badanie wykonane przez zaalarmowanych o zdarzeniu policjantów wykazało 1,92 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania mężczyzny znaleziono u niego ponad gram kokainy. Dzisiaj podczas czynności procesowych usłyszy zarzuty.

Dzisiejszej nocy, około godz. 1.05, funkcjonariusze dokonali kontroli stanu trzeźwości mężczyzny, jadącego ul. Topolową w Gąbinie. Tym razem kierujący volkswagenem miał w organizmie 1,58 promila alkoholu. Podobnie jak inni zatrzymani nietrzeźwi, pożegnał się uprawnieniami do kierowania pojazdami.

Przypominamy, że skrajnie nieodpowiedzialni kierujący pojazdami mechanicznymi, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu, muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *